TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-05-03 - 2010-05-09

Почна самитот за спас на еврозоната

А1 - 09.05.2010

Во Брисел во тек е состанокот на министрите за финансии на 27-те земји членки за договарање на фонд за финансиска поддршка на земјите од еврозоната кои се во должничка и дефицитарна криза.

Ммф и одобри заем на Грција

Телма

Европски Фонд за спас на Грција

Сител

ММФ одобри заем за Грција

Р.С.Европа

Грција ја чека катастрофа ако не ги врати долговите

eReporter

А1 Телма Утрински Утрински Вест Вест Канал5 Алфа

124 поврзани вести »

Завршна декларација за меѓурелигиски дијалог

А1 - 09.05.2010

Преку постојан дијалог, активно да учествуваме во јакнењето на мирот. Над триста учесници на маргините од конференцијата за меѓурелигиски и меѓуцивилизациски дијалог во Охрид ја изгласаа ...

Одлучна порака од Охрид

Дневник

Усвоена Декларацијата за придонес на религиите и културите кон мирот

Форум

Дај ми попе рака

Шпиц

Завршна декларација за меѓурелигиски дијалог

Сител

Inpress Време Deutsche Welle Телма Алсат-М Сител Inpress Макфакс

82 поврзани вести »

Новото источно прозорче

Дневник - 09.05.2010

Нов свеж ветер дувна од Исток. Се отвори ново прозорче на надеж со многу почист поглед кон Софија. За ова тврдење се погрижи новиот млад министер за надворешни работи на Бугарија, Николај Младенов , ...

Европска маска за старата бугарска политика

Утрински

ОМО Илинден - Пирин: Во Бугарија има Македонци

Форум

Младенов: Договорот за добрососедство не е услов за ЕУ

Алфа

Младенов: Договорот за добрососедство не е услов за ЕУ

Макфакс

Макфакс Сител Форум Дневник Утрински Време Н.Македонија А1

71 поврзани вести »

Фондот во длабока кома

Шпиц - 09.05.2010

Нема да има зголемување на здравствениот придонес на граѓаните, децидно изјави министерот за здравство, Бујар Османи, откако пред два дена рече дека тоа е една од опциите за кои размислува владата, ...

Здравството на работ од бездна

Утрински

Поента - Дајте лек за здравството

Време

Мак - Здравствениот придонес нема да се зголемува

Вест

Болниците ќе се лиценцираат

Утрински

Сител Н.Македонија Утрински Време Време Алсат-М Канал5 Телма

54 поврзани вести »