TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-05-10 до 2010-05-16

Уапсените кај Радуша пуштени на слобода

Утрински - 15.05.2010

Двајцата приведени при акцијата во Радуша што се случи во средата, од вчера се на слобода. По истекувањето на краткотрајниот притвор во траење од 48 часа, Шабан Осман (61) и Авдиљ Јусуфи (25) од село ...

ДПА бара независна истрага за Радуша

Утрински

ДПА бара независна истрага за полициската акција во Радуша

А1

Петок, 14 мај

BBC

Македонија - САД ја поздравија акцијата на МВР

Време

Р.С.Европа Шпиц Алфа Шпиц Алсат-М Сител Канал5 Нетпрес

95 поврзани вести »

Свет - Меркел: Европа зависи од судбината на еврото

Време - 15.05.2010

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека од судбината на еврото зависи и Европа и идејата за Европската унија. - Ако пропадне еврото, не пропаѓаат само пари, туку и Европа и идејата за ...

Посовршена монетарна унија

Утрински

Меркел: Ако пропадне еврото, ќе пропадне и Европската Унија

А1

Нов пад на еврото

BBC

Кој ја предизвика кризата на еврото?

Deutsche Welle

Р.С.Европа Идивиди Н.Македонија Кирилица МК-Фондови Нетпрес Нетпрес Канал 77

80 поврзани вести »