TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-05-17 до 2010-05-23

Горчливиот вкус во Хаг

Утрински - 22.05.2010

Конечната одлука во Хаг, со која Трибуналот ги потврди 12-годишната затворска казна за Јохан Тарчуловски и ослободителната пресуда за Љубе Бошкоски, не остави никого рамнодушен во државата.

Тарчуловски се надева на помала казна

Утрински

Македонија - Пресудата за Јохан долеа масло на огнот

Време

Недоверба кон судот

BBC

Македонија - Затвор и солзи за Тарчуловски во Хаг

Време

Време Р.С.Европа Р.С.Европа Н.Македонија Шпиц SETimes Сител eReporter

92 поврзани вести »

Акција за чистење на Банкок по немирите

Р.С.Европа - 23.05.2010

Градските власти во Банкок денеска организираат акција за чистење на градот по неодамнешните протести. Владините згради, училиштата и комерцијалните објекти би требало повторно да се отворат, по ...

Продолжен полицискиот час во Банкок

Р.С.Европа

Животот во банкок се нормализира

Телма

Се расчистува центарот на Бангкок

Алфа

Се расчистува центарот на Бангкок

Форум

Алсат-М Макфакс Утрински МРТ А1 Време Р.С.Европа Алфа

99 поврзани вести »

Може ли европа да ја сочува валутата?

Сител - 23.05.2010

Според лондонски „Индипендент“, еврото може да преживее само ако се воведе построга контрола на буџетот на земјите членки, или пак ако некои членки, како на пример Грција и Шпанија, барем на ...

Може ли Европа да го сочува еврото?

eReporter

ЕУ бара подобри одговори на кризата

Телма

Лидерите на ЕУ решени да ја повратат довербата во еврото

Алфа

Лидерите на ЕУ решени да ја повратат довербата во еврото

Макфакс

Deutsche Welle Deutsche Welle Макфакс А1 А1 BBC Р.С.Европа Време

87 поврзани вести »