TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-06-07 до 2010-06-13

Денес до 39 степени целзиусови

Кирилица - 13.06.2010

Попладне е можна изолирана појава на нестабилност со дожд и грмежи Времето во Македонија и денеска ќе биде сончево и многу топло, со максимална температура до 39 степени, најави УХМР.

Сончево и многу топло време, можен дожд?

Макфакс

Македонија под топлотен бран

eReporter

Тополотен бран ги зафати Чешка и Италија

Алфа

Тропски температури во Чешка уриваат рекорди

Дневник

Сител Кирилица Кирилица МРТ Inpress Форум МРТ eReporter

46 поврзани вести »

Калиниќ ги мелел жртвите во машина за месо

А1 - 13.06.2010

Злогласниот криминалец, осомничен за учество во атентатот на српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ, Сречко Калиниќ на хрватската полиција и открил морничави детали од убиствата кои ги извршил, пренесуваат ...

Калиниќ мелел жртви

Оn.net

Хрватите ќе го уапсат Калиниќ и ќе го предадат на Белград

Кирилица

По Троја и српското подземје се растури поради жена!

Вечер

Калиниќ со детали за 20 убиства

Нетпрес

Макфакс Inpress А1 Време Оn.net Утрински Сител А1

63 поврзани вести »