TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-06-07 - 2010-06-13

Преку „Утрински весник“ Мундијалот на Макс ТВ

Утрински - 12.06.2010

Редакцијата на „Утрински весник“ во соработка МПМ-продукција подготви интерактивен видеокомуникатор, прв од ваков вид, за преносот на Светското фудбалско првенство во Јужна Африка преку Макс ТВ.

Без победник на првиот ден од Мундијалот во Јужна Африка

Сител

ФИФА во проблеми со билетите за СП

Р.С.Европа

На Обама забрането доаѓањето во ЈАР

Форум

Отворен 19. Мундијал - радосно, колоритно и бучно

Н.Македонија

Идивиди BBC А1 А1 Канал5 Утрински Телма Време

92 поврзани вести »

Топлотен бран во Македонија, заладување од среда

А1 - 13.06.2010

Македонија ја пече силното јунско сонце. Жештините се очекува да кулминираат во вторник. Денеска во Скопје се измерени 35 степени, но метеоролозите велат дека топлотниот индекс е 37, што значи дека ...

Денес до 39 степени целзиусови

Кирилица

Сончево и многу топло време, можен дожд?

Макфакс

Македонија под топлотен бран

eReporter

Тропски температури во Чешка уриваат рекорди

Дневник

МРТ Кирилица Алфа Inpress Сител Кирилица Н.Македонија МРТ

44 поврзани вести »

Калиниќ ги мелел жртвите во машина за месо

А1 - 13.06.2010

Злогласниот криминалец, осомничен за учество во атентатот на српскиот премиер Зоран Ѓинѓиќ, Сречко Калиниќ на хрватската полиција и открил морничави детали од убиствата кои ги извршил, пренесуваат ...

Хрватите ќе го уапсат Калиниќ и ќе го предадат на Белград

Кирилица

Сретко Калиниќ - Мелев луѓе во машина за мелење месо

Inpress

Калиниќ ги мелел жртвите во машина за месо

Макфакс

Калиниќ мелел жртви

Оn.net

Нетпрес Вечер Прес А1 Време Утрински Сител Оn.net А1

62 поврзани вести »