TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-06-07 - 2010-06-13

Цените на бензините паѓаат, Грците повеќе ќе полнат кај нас

Шпиц - 09.06.2010

Цената на бензините во Македонија од ноќеска се намалува за денар, екстра-лесното масло поевтинува за 50 дени, а цената на дизелот останува непроменета, соопшти Регулаторната комисија за енергетика.

Бензините поевтини за еден денар

Утрински

Бензинот поевтини, дизелот не

Алсат-М

Поевтинува бензинот

Канал5

Поевтинуваат бензините за еден денар, цената на дизелот останува непроменета

Сител

Макфакс Форум Кирилица Нетпрес Алфа МРТ Вечер Прес Канал 77

15 поврзани вести »

А1 Сторија: Еден ден со пилот на АРМ

А1 - 10.06.2010

Капетан Драган Павловски секое утро поминува низ серија проверки пред да започне со летање. Откако темелно се проверени и екипажот и хеликоптерот МИ-8, задачите можат да се извршуваат.

Ден на воздухопловните сили на АРМ

МРТ

Одбележување на Денот на ВИНГ на АРМ

Нетпрес

Ден на воздухопловните сили на АРМ

Макфакс

Свеченост по повод 10 јуни - Денот на воздухопловниот ВИНГ на АРМ

Сител

Inpress Кирилица Сител eReporter Inpress

10 поврзани вести »

10 причини зошто iPhone 4 е лоша идеја

365 - 10.06.2010

Во понеделникот бевме сведоци на спектакл за уште еден продукт на Apple. Стив Џобс го прикажа најновиот iPhone 4 смартфон со идеја да го замени 3G моделот кој моментално е на пазарот.

Светот конечно го доби ајфон 4

Н.Македонија

Погледнете го новиот iPhone од сите агли

Идивиди

Претставен iPhone 4

IT.mk

Пристигна ајфон 4

Дневник

ЗаЗабава Кајгана Кирилица Оn.net Точка Идивиди eReporter ЗаЗабава

14 поврзани вести »