TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-06-07 - 2010-06-13

Летна сезона

Утрински - 10.06.2010

Полека почнува летната сезона. Температурите веќе се покачија, а според сите најави, изгледа дека многу брзо ќе се вратат на она ниво на кое се навикнати сите скопјани во лето: изгор.

Претседател

Дневник

Ченто се исправи пред „Тренд“

Утрински

Ченто во „Тренд“

Утрински

За менувањето на шапките

Окно

Алфа Н.Македонија А1 Канал5 Телма Дневник Алсат-М Алсат-М

32 поврзани вести »

МОН задоволен од државната матура

Алсат-М - 13.06.2010

Министерот за образование и наука Никола Тодоров, директорите на Бирото за развој на образовнието, Весна Хорватовиќ и на Државниот испитен центар, Методија Јанчевски денеска заеднички констатираа ...

За еден месец ќе се знаат резултатите од државната матура

Канал5

Резултатите од државната матура во јули

Алфа

Резултатите од државната матура во јули

Макфакс

Тодоров со позитивна оценка за државната матура

Сител

Р.С.Европа Форум Алфа Вечер Прес А1 Канал5 Телма Алсат-М

29 поврзани вести »

Скандал до скандал во судството

Утрински - 12.06.2010

Членовите на Судскиот совет му го извадија трнот од окото на министерот за правда, Михајло Маневски. Разрешена е скопската апелациона судијка Виолета Дума, па сега првиот човек на правосудството може ...

Македонија - Отказ за Дума и Џилвиџиев

Време

Маневски без коментар за разрешувањето на Дума

Канал5

Судски совет ги разреши Виолета Дума и Владо Џилвиџиев

Утрински

Дума го очекувала разрешувањето

Алфа

Кирилица Н.Македонија А1 Телма Канал5 Сител Нетпрес Форум

29 поврзани вести »