TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-06-07 - 2010-06-13

Карзаи во посета на Кандахар

Р.С.Европа - 13.06.2010

Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи денеска отпатувал за јужниот град Кандахар за да ја зајакне локална поддршка на кампања на НАТО за борба против талибанските бунтовници во тој регион.

Карзаи го посети Кандахар

Р.С.Европа

Бугарија ќе испрати уште војници во Авганистан

Р.С.Европа

Во Авганистан загинале двајца војници на НАТО

Р.С.Европа

Во Авганистан загинале 5 полицијаци

Р.С.Европа

BBC Алсат-М Утрински Време Сител Макфакс Inpress Кирилица

43 поврзани вести »

Бостон израмни, Дејвис им пресуди на Лејкерси

Утрински - 12.06.2010

Кошаркарите на Бостон израмнија на 2:2 во финалето на НБА-лигата победувајќи ги пред своја публика Лејкерси со 96:89. Клучна улога во овој успех на Келтите имаше Глен Дејвис, популарното „големо ...

Спорт - Резервите на Бостон ја вратија неизвесноста

Време

Бостон израмни на 2-2

Н.Македонија

Бостон изедначи во финалето на НБА лигата

А1

НБА: Бостон израмни во финалната серија за титулата

Телма

Алсат-М Макфакс Кајгана Сител Алфа Р.С.Европа Inpress Кирилица

42 поврзани вести »

Група Б - Победи за Јужна Кореја и Аргентина

Inpress - 13.06.2010

Јоханесбург/Нелсон Мандела Беј, 13. јуни (ИНПРЕС) Во првиот меч од групата Б на Светското првенство во фудбал, репрезентацијата на Јужна Кореја помалку неочекувано, но апсолутно заслужено ја совлада ...

Марадона: Важно беше да се почне со победа

24Фудбал

Гаучосите на мускули до три бода

Вечер Прес

Бизнисмен им ветил милион долари на нигериските фудбалери

Алсат-М

Аргентина подобра од Нигерија

Канал5

Телма Алсат-М Утрински Време Сител Сител Макфакс Сител

39 поврзани вести »

Протест пред Фондот за здравство

А1 - 13.06.2010

Фондот за здравство незаконски ни наплати партиципација за вградување на слушни апарати на нашите деца, обвинуваат родители на дваесетина деца кои биле на операција за вградување на слушни апарати во ...

Фондот заработувал на сметка на глувите деца

Канал5

Протести пред Фoнд за здравство

Алфа

Македонија - Портпаролот не сакал да лаже за Груевски

Време

Портпаролот на Фондот за здравство не сака веќе да лаже

Утрински

Кирилица Н.Македонија Н.Македонија А1 Телма Телма Канал5 Дневник

23 поврзани вести »