TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-06-07 - 2010-06-13

Што може да открие ММФ?

Утрински - 11.06.2010

Откако од Охрид српскиот гувернер во оставка, Радован Јелашиќ, без никакви дипломатски ракавици ни порача дека Меѓународниот монетарен фонд воопшто не е толку страшен како што нашите политичари го ...

Пари - Немаме потреба од ММФ

Време

Нашите не го сакаат, Србите велат - убаво ни е со ММФ

Утрински

За што се трошат буџетските пари?

Р.С.Европа

Грција добива нови 110 милијарди евра

Канал 77

Н.Македонија А1 Алсат-М Канал5 Канал5 Р.С.Европа Макфакс Р.С.Европа

27 поврзани вести »

Нови пресметки во Мексико

Алсат-М - 12.06.2010

Најмалку 39 луѓе биле убиени во Мексико во пресметки поврзани со трговија со дрога. На север на земјата, 30-тина маскирани луѓе упаднале во центар за рехабилитација од дрога и убиле 19 луѓе.

30 убијци ликвидираа 19 луѓе во центар за одвикнување од дрога

Inpress

Нарко пресметки во Мексико, 40 загинати

Р.С.Европа

Мексико: 19 убиени во центар за рехабилитација

Макфакс

Убиени 19 пациенти во Мексико

Оn.net

Сител Форум Кирилица Р.С.Европа Канал5 А1 Дневник Утрински

27 поврзани вести »

Парламентарни избори во Белгија

А1 - 13.06.2010

Парламентарни избори се одржуваат денеска во Белгија, а се очекува тие да ја определат иднината на земјата. Предизборните анкети покажуваат дека во северната покраина Фландрија мнозинство гласови ќе ...

Парламентарни избори во Белгија

Алсат-М

Нова фламанска алијанса објави победа на парламентарните избори во Белгија

Алсат-М

Белгија пред судбински избори

Deutsche Welle

Вонредни парламентарни избори во Белгија

Канал5

Телма Форум Алфа Сител Р.С.Европа Макфакс Сител eReporter

22 поврзани вести »