TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-06-07 - 2010-06-13

Словачка - победи партијата на Фицо, коалицирањето неизвесно

Телма - 13.06.2010

На словачките парламентарни избори кои се одржаа вчера, според првичните неофицијални резултати, победи партијата Социјална демократија (СМЕР-СД) на актуелниот премиер Роберт Фицо со освоени 34,79 ...

Опозицијата ја освои власта во Словачка

Канал5

Пирова победа на Фицо

Дневник

Словачката здружена десница со парламентарно мнозинство

Форум

Десната словачка опозиција победи на изборите

Алфа

Макфакс Сител Р.С.Европа Р.С.Европа Вечер Прес Телма Макфакс Сител

22 поврзани вести »

Гана ја победи Србија

А1 - 13.06.2010

Репрезентацијата на Гана ја победи Србија со 1:0 во првиот натпревар од групата-Д на Мундијалот во Јужна Африка. „Црните ѕвезди“ попладнево на стадионот „Лотус Версфилд“ во Преторија беа посреќната ...

Гана подобра од Србија во Д групата

Телма

СП:Србија загуби од Гана

Алсат-М

Гана ја совлада Србија

Канал5

Балканско – африкански судир на СП

Форум

Форум Р.С.Европа Сител Макфакс Кајгана 24Фудбал 24Фудбал 24Фудбал

21 поврзани вести »

Ќе има ли учебници за петто и за осмо?

Н.Македонија - 12.06.2010

Иако се знаат имињата на авторите чии учебници од септември ќе ги користат петтоодделенците и осмоодделенците, Министерството за образование сé уште не потпишало договори со авторите Тоа значи дека ...

Многуте пропусти за министерот се несуштински

Н.Македонија

Учениците на распуст, учебниците на корекција

Алсат-М

Заврши тешка учебна година

Дневник

Блех музика за полуматурантите- крај на учебната година

Канал5

Телма Сител Нетпрес МРТ Алфа Н.Македонија Н.Македонија

12 поврзани вести »