TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-06-07 - 2010-06-13

Преродби

Дневник - 13.06.2010

„Денот кој се раѓа од страна на зајдисонцето е денот на иднината и спасувањето“, вака сликовито зборува за Европа, Наим Фрашери, еден од основоположниците на Албанската национална преродба, инаку ...

Македонија - ЕУ и НАТО во агенда на Призренската лига

Време

ДУИ прослави 132 години Призренска лига

Утрински

Во Скопје се славеше Призренската лига

Канал5

Во Скопје одбележана 132 годишнината на Призренската лига

Алсат-М

Дневник Алфа Сител Вечер Прес Дневник Канал5 Алсат-М

12 поврзани вести »

Кој ќе се згрее со 600 денари?

Утрински - 11.06.2010

Социјално најзагрозените групи граѓани од државава ќе добиваат субвенции за потрошената електрична енергија. За таа цел, од септември годинава, па секој нареден месец, на секое социјално семејство на ...

Пари - Законот за енергетика набргу во Влада

Време

Законот за енергетика во финална верзија

А1

Од септември гратис струја за социјалците

Канал5

Законот за енергетика во идниот месец пред Влада

Дневник

Време Утрински Сител МРТ Канал 77 Вечер Прес Н.Македонија Макфакс

17 поврзани вести »

Партии на Србите и на Турците му се приклучија на опозицискиот фронт

Утрински - 11.06.2010

„Оваа Влада не ги смета Турците во Македонија за живи, а Србите се целосно маргинализирани во Владата и во државните институции и како и другите етнички заедници се длабоко разочарани зашто не видоа ...

Македонија - Црвенковски задоволен од политичкото друштво

Време

Уште четири партии во опозицискиот фронт

Н.Македонија

СДСМ го зајакнува фронтот

Дневник

ВМРО-ДПМНЕ: Горди сме на опозицијата

Макфакс

МРТ Форум Форум Макфакс Канал 77 eReporter

11 поврзани вести »