TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-06-07 - 2010-06-13

Грин им подари бод на Американците

А1 - 13.06.2010

Во првиот натпревар од Ц групата одигран синоќа во Рустенбург, Англија и САД одиграа нерешено 1:1, а Американците дојдоа до бод благодарение на грешката на голманот на Англичаните Роберт Грин во ...

Грин им подари бод на Американците

Алсат-М

И на Џерард му е виновна топката

Кајгана

Грин им подари бод на Американците

Сител

Хауард играч на мечот Англија – САД

Форум

Форум Макфакс 24Фудбал 24Фудбал Таратур Р.С.Европа Вечер Прес eReporter

16 поврзани вести »

Пробно екстерно тестирање

МРТ - 08.06.2010

Пробно екстерно тестирање беше извршено во кај учениците од прва година во гимназиите низ Македонија, соопшти денеска министерството за образование и наука.

Пробно екстерно тестирање

Форум

Пробно екстерно тестирање во 27 училишта

Кирилица

Се одржа пробното екстерно тестирање по математика

Inpress

Пробно екстерно тестирање

Макфакс

Вечер Прес Н.Македонија eReporter Дневник Алфа

10 поврзани вести »

Власта толерира хаос во медиумите

Утрински - 10.06.2010

Кој е надлежен за испитување на сопственичката структура и за регулирање на медиумскиот пазар? Зошто никој не презема ништо да ги спроведува законите со кои јасно и недвосмислено е забранета ...

Политички популизам против А1

А1

Владата призна дека Велија го крши законот

Дневник

Канал 5 бара власта да ја испита концентрацијата на медиуми на Рамковски

А1

Владата продолжува со притисокот врз А1

А1

Канал5 Канал5 Време Нетпрес Сител

10 поврзани вести »