TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-06-21 - 2010-06-27

Иванов оптимист за решавање на спорот со името

Канал5 - 27.06.2010

Претседателот Иванов препознава оптимизам во изјавите на странските дипломати за скоро решавање на спорот со името, оптимизам кој се темели по се почестите средби на премиерите Грција и Македонија, ...

Довербата ќе донесе решение

Дневник

Има надеж за решение на македонско-грчкиот спор

Вечер Прес

Груевски: Интензивна е комуникацијата со Нимиц

А1

Засилен ангажманот на Нимиц

Алсат-М

Телма Сител Кирилица Р.С.Европа Inpress Време Утрински МРТ

123 поврзани вести »

Петр Нечас нов чешки премиер

Кирилица - 27.06.2010

- Ќе треба да се „сече во болното место“, најави Клаус за работата која ја чека новата Влада, поради големиот буџетски дефицит и економските мерки за штедење кои треба да се преземат за тој да се ...

Петр Нечас утре ќе биде именуван за нов чешки премиер

Алфа

Петр Нечас утре ќе биде именуван за нов чешки премиер

Сител

Чешкиот претседател ќе го именува Петр Нечас за премиер

Форум

Чешката влада поднесе оставка

А1

Телма Сител Нетпрес Кирилица Р.С.Европа Inpress Нетпрес eReporter

82 поврзани вести »

Иванов се сретна со претставници на горанската заедница во Косово

А1 - 27.06.2010

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе се сретне со претставници на македонско-горанската заедница од Косово. Иванов вчера во Превале, во близината на косовскиот град Призрен учествуваше на регионална ...

Добрата клима води до решение за името

Deutsche Welle

„Скопје и атина градат доверба, Нимиц чека сигнали“

Телма

Иванов се сретна со Македонците од Косово

Канал5

Заврши лидерската средба во Превала

Алсат-М

Алсат-М Дневник Макфакс Р.С.Европа Макфакс Сител Inpress Inpress

66 поврзани вести »

Груевски: Нема место за скепса за „Проектот 45“

Форум - 27.06.2010

Груевски смета дека нема место за скепса проектот на Министерството за образование со кој им се овозможува на граѓаните постари од 45 години за мажи, односно 35 за жени да стекнат високо образование ...

Груевски: Нема место за скепса за ,,Проектот 45,,

Макфакс

Македонија - На факултет и по 45-та година

Време

Квалитетот подреден на квантитетот

Дневник

„Проект 45“ на министерството за образование

Алсат-М

Телма Нетпрес Сител Кајгана Алфа МРТ Кирилица Макфакс

52 поврзани вести »

Отворена првата градска плажа на кејот на Вардар

А1 - 27.06.2010

Морски песок среде Скопје. Со бразилска капуера отворена првата градска плажа на кејот на Вардар. Идејата е за помладите да стане монденско место, за постарите да разбуди спомени од минатите времиња.

Градската плажа на Вардар почна да работи

Канал5

Видео: Плажа-манија во Скопје

Канал5

Отворена скопската градска плажа

Телма

Свечено отворање на градската плажа на кејот во Скопје

Алсат-М

Алсат-М Канал5 Дневник Нетпрес Кирилица Алфа Нетпрес Кирилица

46 поврзани вести »