TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-06-28 до 2010-07-04

"Портокалова" бајка

Спорт - 04.07.2010

Најтрофејната светска селекција Бразил, вчера се прости од овогодинешните настапи на Мундијалот. Холандија обезбеди полуфинале, со фантастичната игра во вториот дел, елиминирајќи го главниот фаворит ...

Сколари: Нема да бидам селектор на Бразил

Спортнет

Дунга заминува од бразилската фотеља

Спорт Денес

Роналдо: Мело подобро да не доаѓа во Бразил

Спорт Денес

Сколари фаворит за наследник на Дунга

Спорт Денес

Спорт Денес Форум Вечер eReporter Спортнет Спортнет Р.С.Европа 24Фудбал

105 поврзани вести »

Власта во паника

Утрински - 02.07.2010

Владата влета во паника по еден сосема обичен митинг на опозицијата. Премиерот Никола Груевски ги свика на итен вонреден состанок коалиционите партнери да го анализираат говорот на Бранко Црвенковски.

По првиот круг митинзи

Дневник

Протестот ја расони власта

Утрински

СДСМ: Граѓаните го победија стравот

Дневник

Црвенковски сака да му биде кошмар на Груевски

Н.Македонија

Канал5 eReporter Inpress Време Утрински Утрински Утрински Дневник

70 поврзани вести »

Марадона најавува оставка

Спортнет - 04.07.2010

Поразот од 4:0 во дуелот со Германија во 1/4-финалето од Светското првенство тешко му падна на селекторот на аргентинската фудбалска репрезентација, Диего Марадона, кој размислува да поднесе оставка.

Марадона: Како Мухамед Али да ми удрил кроше

Спорт Денес

Марадона во жестока вербална пресметка со ...

Спорт Денес

Марадона: Со задоволство би заминал уште утре

Спорт Денес

Хајнце: Марадона не смее да не напушти!

Спорт Денес

Сител А1 Deutsche Welle Време 24Фудбал Спортнет Вест Утрински

74 поврзани вести »

Надал по втор пат го освои Вимблдон

А1 - 04.07.2010

Рафаел Надал покажа зошто е најдобар светски рекет со победа во финалето на Вимблдон над Томаш Бердих. Вториот пехар на престижната тениска трева Шпанецот го освои со доминантна игра против 12-то ...

Надал пак го сопре Мареј, следен е Бердих

Спорт

Надал победник на Вимболдон

Р.С.Европа

Рафаел Надал прв на Вимблдон

Спортнет

Вимблдон: Надал ја врати титулата, вторпат ја обедини со Ролан Гарос

Телма

Алфа Здраво Кирилица Сител eReporter Макфакс Утрински А1

61 поврзани вести »