TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-07-05 - 2010-07-11

Реџепи повикува на војна

Вечер Прес - 11.07.2010

Тадиќ предупреди дека доколку се случи тоа, привремените институции на Косово ќе бидат единствени одговорни за катастрофалните последици од евентуаланото спроведување на таа закана - Изјавата на ...

Косово поатрактивно од Македонија за британскиот капитал

А1

Тадиќ: Изјавата на Бајрам Реџепи е отворена закана за војна

А1

свет-Белград сака поделба за да го признае Косово

Вест

Закани за војна на Косово-тврди Тадиќ

Канал5

Алсат-М Телма Време Р.С.Европа Алфа Макфакс Форум Нетпрес

131 поврзани вести »

Опозицијата обвинета за пуч

Утрински - 08.07.2010

СДСМ фингира криза само за да издејствува смена на власта. Притоа се игнорираат изборите како регуларен начин за освојување на власта и се злоупотребуваат партиите од албанскиот блок, цивилниот ...

Македонија - СДСМ правел криза

Време

ВМРО ДПМНЕ-СДСМ:Кој лаже

Канал5

Поселт: Црвенковски да не ја користи средбата со Фуле за политички поени

Канал5

Бичиклиски: СДСМ да престане со неодговорно однесување

Нетпрес

Inpress Inpress Сител Кирилица Вечер Прес eReporter А1 Утрински

69 поврзани вести »

САД во одбрана на размената на шпиони

Р.С.Европа - 11.07.2010

Американскиот главен обвинител Ерик Холдер денеска ја бранеше размената на шпионите меѓу Русија и САД, при што беа заменети 10 осомничени за шпионажа за Русија , а Русиај испорача 4 осудени дека ...

Свет - Руските шпиони се вратија дома

Време

фото на неделата-Шпионска размена

Вест

Размената на шпионите, напредок во односите на двете земји

Алсат-М

Шпионска размена како на филм

Утрински

Р.С.Европа Р.С.Европа Форум Кирилица Н.Македонија Идивиди А1 BBC

90 поврзани вести »

Ахмет Давутоглу: ЕУ е наша стратегиска цел

А1 - 11.07.2010

Интеграцискиот процес на Турција кон Европската унија е најзначајниот стратегиски приоритет за Анкара, изјави турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу за британскиот весник „Фајненшл ...

Бродот „Амалтеа“ продолжува да плови кон појасот Газа

А1

Израел нема да дозволи либискиот брод да дојде до Газа

Р.С.Европа

Абас:Обидите за преговори со Израел залудни

Р.С.Европа

Хезболах и Израел си разменуваат закани

Р.С.Европа

Форум Форум Р.С.Европа Вест Канал5 Inpress Алсат-М Алфа

67 поврзани вести »