TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-07-12 до 2010-07-18

Тајни сведоци во истрагата за млекарот Илиевски

А1 - 18.07.2010

Млекарот Душко Илиевски и денеска беше главна тема за дискусија во битолската чаршија, но и во околните села. Дури и со битолски мајтап, соседи, пријатели и познаници си довикуваат, да си ги проверат ...

Солзи и револт во семејството на Илиевски

А1

Македонија - Власта во лични пресметки?

Време

Црвенковски:Случајот Илиевски е израз на вандализамот на власта

Р.С.Европа

Фармерот во притвор, млекарите исплашени

Утрински

Утрински Телма Телма Н.Македонија Форум Алфа Алфа Алфа

55 поврзани вести »

Пивофест - македонски бренд

А1 - 18.07.2010

Годинешниот Пиво фест ги урива сите рекорди. За само 3 денови според првичните проценки фестивалот го посетиле околу 190 илјади гости, биле испиени приближно 150 тони пиво и се изеле 70 тони скара, ...

Прилеп: спектакуларен крај на пивофест

Телма

Рекордна посетеност на „Пивофест“ во Прилеп

Дневник

Во Прилеп сите ја чекаат Цеца

Кирилица

Пиво Фест ги сруши рекордите, вечерва ќе гостува Цеца

Сител

Канал5 Утрински Идивиди Форум Н.Македонија Сител Кирилица Cooleria

42 поврзани вести »

Песната за октоподот Паул стана хит на YouTube

Форум - 17.07.2010

Октоподот Паул и по завршување на светското фудбалско првенство не ја загуби популарноста и статусот на ѕвезда, па во негова чест е компонирана и песна која стана мега хит на најпопуларниот видео ...

Страстите стивнаа, Германците не го даваат октоподот Пол

eReporter

Не може да се одлучите? Прашате го октоподот Пол кој сега е на iPhone

IT.com.mk

Oда за октоподот Пол

Црнобело

Paul го анимираа во iPhone

Кантар

Алфа Кајгана Спорт Денес БидиIn Н.Македонија Алфа Макфакс А1

61 поврзани вести »