TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-07-19 - 2010-07-25

Мел Гибсон - фрик со тапија

Утрински - 23.07.2010

Со своите расистичко-шовинистички и насилни испади актерот Мел Гибсон во минатата недела се искачи на скалата на психотично однесување на холивудските ѕвезди и автоматски се избори за првото место во ...

Мел Гибсон: Сакам еврејска крв на моите раце

Канал5

Бритни Спирс единствената поддршка за “разбеснетиот“ Мел Гибсон

Сител

Бритни го подржува Мел

Точка

Бритни Спирс единствената поддршка за “разбеснетиот“ Мел Гибсон

Идивиди

Кајгана Оn.net Оn.net Форум Кирилица Идивиди Канал5 Утрински

15 поврзани вести »

Робот за ладно пиво

ЗаЗабава - 25.07.2010

Иако мундијалот заврши, научниците направија робот кој е програмиран да донесе ладно пиво пред телевизорот "за... ... идните генерации".

Регрес од 48 пива

Форум

Шише пиво за 840 евра

Макфакс

Пиво како регрес

Макфакс

Пиво од 500 фунти за шише

ЗаЗабава

Точка Точка eReporter Црнобело Црнобело Идивиди Канал5 Црнобело

15 поврзани вести »

Гром усмрти девојка во Прилепско

Утрински - 23.07.2010

Љубица Маџароска е жртва на големото невреме што завчера ја зафати земјава Моника Талеска Прилеп - Дваесетгодишна девојка од прилепското село Пашино Рувци завчеравечер околу 18 часот го загуби ...

Хроника - Гром уби 18-годишна девојка

Време

Загина 20-годишната Љубица Маџароска од удар на гром

А1

Гром усмрти 18- годишна девојка во прилепско

Канал5

Гром усмрти девојка

Дневник

Сител Нетпрес Макфакс Inpress МРТ Кајгана Алфа Вечер Прес

14 поврзани вести »

Заскитан куршум погоди девојче

Утрински - 24.07.2010

Шестгодишно девојче е рането од заскитан куршум во струшкото село Долна Белица. Како што соопшти полицијата, инцидентот се случил во четвртокот околу 22 часот во двор од куќа каде што се прославувала ...

Пукал на свадба и погодил дете

Дневник

Хроника - На прослава рането шестгодишно дете

Време

Охридската полиција со кампања за спречување на употреба на оружје на семејни веселби

Алфа

Дете рането на свадба

Н.Македонија

Канал5 Сител Inpress Кирилица Нетпрес Н.Македонија Време Канал5

14 поврзани вести »