TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-07-19 - 2010-07-25

Да се биде поблиску до Цеца или до Европа?

Н.Македонија - 22.07.2010

Македонците сакаат да слушаат музика и да одат на концерти, покажува истражување на ГФК од Скопје. Повеќе од половина од испитаниците последен пат на концерт биле пред повеќе од една година, што и не ...

А1 Колумна: Настан на неделата

А1

Цеца од банка на бина

Дневник

Прилеп ја крена Македонија на нозе

Утрински

Прилеп град на рекорди

Утрински

Таратур Шпиц Кирилица Н.Македонија Идивиди А1 Утрински Телма

24 поврзани вести »

Полицијата ожнеа нива со канабис во Брест

Дневник - 25.07.2010

Полицијата ожнеа нива на која биле одгледувани 755 стебла канабис на државно земјиште во атарот на село Брест. Откриени се и опрема за наводнување и алат за обработка на канабисот, но од ...

Во Брест ожнеани 755 стебла канабис

Вечер Прес

Запленети 755 стебла канабис во Брест

Канал5

И прилепските полицајци тргнаа во потрага по марихуана

Н.Македонија

Марихуана за лекување во Канада

BBC

Дневник Дневник Окно Макфакс Inpress Кајгана Форум МРТ

33 поврзани вести »

За лицето и за доблеста

Дневник - 25.07.2010

Нема камера што може да го следи господинот министер за правда Михајло Маневски. Колку и да е техниката напредна, сепак, министерот ни покажува знаци на генијалност за секторот за кој е надлежен.

Македонија - И од штипскиот затвор тешко ќе се бега

Време

Маневски и Кноц во посета на затворот во Штип

Н.Македонија

Министерот Маневски во посета на затворот во Штип

А1

Македонија - Маневски глув за повикот на затвореник

Време

Утрински Сител Вечер Прес Н.Македонија А1 Телма Дневник МРТ

21 поврзани вести »

Правилникот поважен од бебето

Дневник - 25.07.2010

Пациентки што се лекуваат од стерилитет стравуваат дека со новиот правилник за „ин витро“ ќе изгубат драгоцено време додека да се обидат да станат мајки со оваа метода, бидејќи процедурата ќе се ...

Македонија - Помладите жени потешко до ин витро

Време

За бебе од епрувета ќе се чека до три години

Утрински

Родителите збунети поради новите правила за ин витро

Н.Македонија

Утврдени условите за бесплатно „ин витро“

Дневник

Време Утрински Н.Македонија А1 Алсат-М Канал5 Телма Нетпрес

20 поврзани вести »

Поголемиот број европски банки се стабилни

Вечер Прес - 25.07.2010

Според тестовите спроведени од Народната банка на РМ, македонските банки успешно се справиле со кризата, кредитните портфолија не се влошиле, а засега нема повлекување на штедните влогови Само седум ...

Поголемиот број европски банки се стабилни

А1

Европските банки го минаа „стрес-тестот“

Deutsche Welle

Седум европски банки не го положија „стрес-тестот“

Алсат-М

Седум европски банки не го положија стрес-тестот

Телма

Нетпрес Алфа Сител Алфа Р.С.Европа BBC А1 Deutsche Welle

28 поврзани вести »