TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-07-19 - 2010-07-25

Балканот е од стратешко значење за интересите на Германија

А1 - 24.07.2010

Германија не крие дека Балканот е од стратешко значење за нејзините интереси. Кој би биле пиковите на германската надворешна политика во однос на трите земји кандидати за членство Унијата, мислам на ...

Исланд ги почнува преговорите за прием во ЕУ

Н.Македонија

Нема старт на преговори со ЕУ

А1

Исланд почнува преговори следната недела

Канал5

Исланд ги започнува пристапните преговори со ЕУ

eReporter

Време Макфакс МРТ Н.Македонија А1 Алсат-М Канал5 Кајгана

24 поврзани вести »

Ренова се прости со Европа без испукан куршум

Утрински - 22.07.2010

Ренова сега може слободно да се посвети на подготовките за новата сезона во домашното првенство. Експресно го заврши својот дебитантски настап во квалификациите за Лигата на шампиони на УЕФА уште во ...

Ренова заработи 400.000 евра, а не даде ниту гол

Н.Македонија

Ренова се прости од ЛШ

Inpress

Ренова без почесен погодок се прости од ЛШ

Макфакс

Ренова без почесен погодок се прости од ЛШ

Форум

Кајгана Вечер Прес А1 А1 Време Телма Канал5 Утрински

23 поврзани вести »

Министер-портпарол

Утрински - 23.07.2010

Додека очите на светот се вперени во Кабул каде што завчера се одржа Меѓународната конференција за Авганистан, а Македонија не испрати политички претставници, во Скопје се случуваат шокантни работи.

Контраобвинувања за Коњановски

Утрински

ВМРО-ДПМНЕ го обвини Црвенковски за Битола

Утрински

Коњановски одби да одговори за проневерите во РЕК Битола

А1

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и денеска се обвинуваа кој колку ја уништил Македонија

Канал5

Телма Форум Inpress Нетпрес Форум Нетпрес Вечер Прес Канал 77

15 поврзани вести »

Гром усмрти стадо овци во Арачиново

А1 - 25.07.2010

Гром усмрти 54 овци, а седум се повредени додека биле на пасење недалеку од скопското село Орланци. Над 50 усмртени овци е билансот од синоќешниот удар на гром кој го погоди стадото на Џеват Кадриу ...

Гром уби 60 овци

Алсат-М

Македонија - Гром усмрти 80 овци

Време

Гром усмрти 87 овци, тешко повреди овчар

Утрински

Овчар преживеа удар на гром

Дневник

А1 Алсат-М Канал5 Телма Алфа Алфа Сител Сител

15 поврзани вести »