TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-07-19 - 2010-07-25

„Скопје 2014“ нема ни благодарам за 1963

Дневник - 25.07.2010

Актуелниот проект „Скопје 2014“ во строгиот центар на градот предвидува поставување на 30-ина споменици на дејци и херои , но на листата нема споменик на солидарноста, кој би се направив во чест на ...

Четириесет и седум години од катастрофалниот земјотрес во Скопје

Кирилица

Четврти силен земјотрес на Филипините

Алфа

Два силни земјотреса на Филипини

Форум

Три земјотреси утрово на Филипини, нема жртви

Inpress

Нетпрес Сител Кирилица Идивиди eReporter Канал5 Кирилица Вечер Прес

22 поврзани вести »

Работнички маки

Р.С.Европа - 25.07.2010

Експлоатација на вреднувањето на трудот за малкуте работници кои работат и армија невработени и стечајци кои секојдневно се борат за животна егзистенција Тешко е да се биде работник во овие години во ...

Пари - Стечајците го блокираа градот

Време

Стечајците ги блокираа влезот и излезот на Куманово

Утрински

Стечајците го блокираа Куманово

Н.Македонија

Стечајците го блокираа влезот и излезот на Куманово

Телма

Дневник Утрински Алфа Сител Канал 77 Утрински Дневник Алфа

21 поврзани вести »

Линдзи Лохан поради нервен напад затворена во самица

Сител - 25.07.2010

Некогашната тинејџерска ѕвезда, е денес проблематична актерка, 24-годишната Линдзи Лохан доживеа нервен напад, откако во затворот, каде ја издржува казната, ја посетила нејзината поранешна девојка ...

Линдзи Лохан во самица – добила нервен напад

Канал5

Линдзи Лохан изолирана заради нервен слом

Форум

Линзи била изолирана во самица по нервниот слом

Точка

Почна да ја издржува затворската казна

Утрински

Вечер Прес А1 Дневник Канал5 ЗаЗабава Таратур Кајгана Макфакс

21 поврзани вести »