TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-07-19 - 2010-07-25

“Нека се молат дома!”

Оn.net - 24.07.2010

Откако први во Шпанија го забранија носењето бурки во јавни згради,сега градските власти на Љеида ја затворија единствената џамија во градот под изговор дека е премногу популарна и им порачаа на ...

Парламентот на БиХ за забрана за носење на фереџе

Нетпрес

Во Шпанскиот Парламент не помина забраната за бурките

Телма

Шпанија нема да забрани бурки

Алсат-М

Бурка на јавни места ќе остане дозволена во Шпанија

Кирилица

Вечер Прес Н.Македонија Inpress Нетпрес Кирилица Форум А1 Утрински

20 поврзани вести »

Тодоров ги повика наставниците да пишуваат учебници

Утрински - 23.07.2010

Министерството за образование и наука ги повика сите наставници од стручните училишта и универзитетските професори да се пријават за формирање авторски тимови што ќе изработат 214 учебници за ...

Се бараат автори за 536 учебници

Н.Македонија

Уште недостасуваат учебници

Телма

Кој ќе ги напише учебниците за средно

Канал5

Објавени конкурси за учебници за средно стручно образование

Нетпрес

Макфакс Макфакс Р.С.Европа МРТ Форум Сител МРТ Вечер Прес

13 поврзани вести »

Паркирај кај „Баба“

Inpress - 24.07.2010

Охрид, 24. јули 2010 (ИНПРЕС) Селото Трпејца и оваа сезона е една од Топ локациите на брегот на Охридското Езеро. Она што стандардно недостасува е паркингот, а токму затоа можете да паркирате кај ...

Зонско се шири и кај „Мавровка“

Н.Македонија

Зонското паркирање се прошири и во Чаир

Утрински

Скопје - Зонско и на паркингпросторите кај „Мавровка“

Време

Зонско паркирање и во општина Чаир

Алсат-М

Дневник Време Макфакс Нетпрес Алфа Форум Сител Вечер Прес

19 поврзани вести »