TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-07-19 - 2010-07-25

Фабергас на чекор до Барселона

Алсат-М - 25.07.2010

Според шпанскиот весник "Спорт",Ческ Фабрегас по состанокот со претседателот на Барселона, Сандро Росел, постигна договор за трансфер според кој капитенот на Арсенал ќе заработува околу 7 милиони ...

Ињеста: Цеск нема да замине од Арсенал ова лето

24Фудбал

Барселона веќе ги договорила личните услови на Цеск Фабрегас?

24Фудбал

Виља сака да го види Цеск на Камп Ноу

24Фудбал

Арсенал бара 60 милиони евра за Фабрегас

Сител

Кирилица 24Фудбал Канал5 Време 24Фудбал Таратур Спортски 24Фудбал

18 поврзани вести »

Се чека македонскиот Рафаел Надал!

Вечер Прес - 25.07.2010

Капиталните проекти што ги започлна Владата денеска значат многу нови сали, фудбалски игралишта, мултифункционални спортски терени и голем број други спортски објекти кои се изградија, моментално се ...

Започна изградбата на две тениски игралишта во Чаир

Макфакс

Започнува изградба на две тениски игралишта во Чаир

Кирилица

Нови тениски игралишта во Тафталиџе

А1

Камен темелник за две тениски игралишта

Макфакс

Кирилица Сител Кирилица Нетпрес Форум Вечер Прес Утрински

12 поврзани вести »

Разговoри за името само во ОН

Утрински - 24.07.2010

Разговорите и воопшто контактите за надминување на прашањето за името се одвиваат во Њујорк под покровителство на медијаторот на ОН, Метју Нимиц, изјави денеска премиерот Никола Груевски, одговарајќи ...

Груевски: Преговорите се кај Нимиц

Дневник

Македонија - За името се разговара во Њујорк

Време

Нимиц не дава сигнал за продолжување на преговорите

Н.Македонија

Нема сигнали од Нимиц

Канал5

Алсат-М Inpress Форум Сител Нетпрес Р.С.Европа

11 поврзани вести »