TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-08-02 - 2010-08-08

Застрелан полицаец во Крушево

А1 - 08.08.2010

Полицаец бил застрелан во главата во недела наутро во Крушево, соопшти Министерството за внатрешни работи. Убиството, според првичните наводи на полицијата, го извршил 45. годишниот П.Г.

Во Крушево убиен полицаец

Телма

Убиен полицаец во Крушево

Алсат-М

Убиен полицаец во Крушево

Форум

Теaтарска претстава “Крај на кралот“ во Крушево

Нетпрес

Алфа Сител Кирилица Нетпрес Макфакс Inpress Р.С.Европа Кајгана

85 поврзани вести »

Македонија напредуваше едно место

Вечер Прес - 08.08.2010

Македонија на ранг-листата на Европската фудбалска федерација (УЕФА) го зазема 39. место со 5. 207 бодови, кога станува збор за коефициентот за учество на клубовите во европските купови во 2011 ...

Спорт - Дербито на „Железарница“ во фокусот на вниманието

Време

Спорт - Тетекс поведе, Елфсборг славеше

Време

Спорт - Елфсборг подобар и во реваншот

Вест

Текстилците ја спуштија завесата со пораз

Дневник

Утрински Сител Н.Македонија А1 Телма Алсат-М Кајгана Форум

46 поврзани вести »

Штип во шок по големата трагедија

Утрински - 06.08.2010

Штип - Штип вчера беше најтажното место во Македонија. Насекаде низ градот се говореше само за големата трагедија што се случи на магистралниот пат Штип - Скопје кај селото Кадрифаково, на десетина ...

Хроника - Штипјани два дена во жал за четворицата загинати

Време

Црна хроника - Блокиран управувач или престасување причини за трагедијата

Вест

Што ги однесе во смрт четворицата млади Штипјани?

Канал5

Дводневна жалост во Штип

А1

Дневник Утрински Телма Време Вест Алфа Кајгана Макфакс

43 поврзани вести »