TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-08-09 до 2010-08-15

Смогот се врати во Москва

Р.С.Европа - 15.08.2010

Во Москва повторно се врат облакот од отровен смог, соопштуваат властите. Концентрацијата на јагленмоноксид во воздухот е 5 пати поголема од дозволеното, соопштуваат од московската метеоролошка ...

Чад и смог повторно ја обвиткаа Москва

Телма

Во Москва се врати отровниот смог

Форум

Површината на пожарите во Русија се намали за 3.000 хектари за едно деноноќие

Сител

Се изгасија пожарите на 3.000 хектари!

Вечер

eReporter Макфакс А1 Време Време Р.С.Европа Р.С.Европа Утрински

181 поврзани вести »

Рамковниот договор е скап

А1 - 14.08.2010

По девет години од Рамковниот договор, за првпат официјална личност излезе со констатација дека тој е еден од најскапите проекти што според финансиските потенцијали, внатрешно политички и економски, ...

Македонија - Иванов бара домар за Рамковниот

Време

Македонија - Ни требаат 8 илјади долари по глава на жител за Рамковниот договор

Вест

Dевет рамkовни години

Утрински

Има пари само за половина Рамковен

Утрински

Телма Дневник Дневник Н.Македонија Форум Алфа Сител Канал5

91 поврзани вести »

Македонија со 5% шанси за пласман на ЕП

Спорт - 15.08.2010

*Во нашата група фаворит за лидерската позиција е Република Ирска, а потоа следат Русија па Словачка. Македонија е во групата на селекции на кои им се даваат шанси дека би можеле да се изборат за ...

Јонуз: Нема место за паника

Дневник

Спорт - Малта донесе огромни грижи

Време

Малта го "заглави" Јонуз!

Спорт

Спорт - Едно добро полувреме недоволно за победа

Вест

Утрински Дневник Н.Македонија Алфа А1 А1 Спорт Спортнет

77 поврзани вести »

Генералниот секретар на ОН пристигна во Пакистан

А1 - 15.08.2010

Генералниот секретар на ОН Бан Ки-мун пристигна во Пакистан, каде ќе ги посети настраданите во поплавите во земјата. Целиот свет го поддржува Пакистан, изјави тој при пристигнувањето во Исламабад.

Пакистан моли за помош

Deutsche Welle

Бан Ки Мун во посета на Пакистан

Р.С.Европа

Индија повика Пакистан да се справи со тероризамот

Р.С.Европа

Бан Ки Мун: целиот свет го подржува Пакистан

Р.С.Европа

Телма Алсат-М Сител Канал5 Сител eReporter А1 Deutsche Welle

73 поврзани вести »

Затоплување: Бугарското море со 31 степен

Кубура - 15.08.2010

15 август 2010, 00:51 Во бугарскиот приморски центар Варна, кој се наоаѓа на северниот дел од бугарскиот брег, измерена е температура на морето од 31 степен Целзиусов, објави бугарскиот Национален ...

Пеколни температури до 40 степени

Алфа

Време - Се очекуваат рекордни 42 степени

Алсат-М

Утре најтопол ден со температура до 42 степени

Сител

Утре најтопол ден - 42 степени целзиусови

Кирилица

Вечер eReporter Макфакс Inpress Inpress Телма Идивиди eReporter

44 поврзани вести »

Рамазанските пости ја испразнија Струга

Алсат-М - 13.08.2010

Повеќе од 15.000 гости колку што само минатата недела престојуваа, во Струга го напуштија градот. Сè поголем е и бројот на иселеници од странство кои се враќаат назад во земјите од каде што дошле.

Рамазан е предизвик за муслиманите во Германија

Deutsche Welle

Рамазански бизнис-пости

Утрински

Жешкото време го отежнува рамазанскиот пост

Макфакс

Почнува големиот рамазански пост

А1

Deutsche Welle Време Утрински Телма Алфа Алсат-М Н.Македонија Шпиц

43 поврзани вести »