TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-09-06 до 2010-09-12

Кавадарци ги празнува деновите на грозјето и на виното

Утрински - 11.09.2010

КАВАДАРЦИ - Проблемите на лозарите со пласманот и цените на родот не се пречка за празнување во Кавадарци. За традиционалната културно-туристичка манифестација „Тиквешки гроздобер 2010“, која ќе се ...

„Тиквешки гроздобер“ 2010 стартува вечерва

А1

Тиквешки гроздобер“ 2010 стартува вечерва

Форум

Започна Тиквешкиот гроздобер

Вечер

„Тиквешки гроздобер“ 2010 стартува вечерва

Макфакс

Inpress Вест Дневник Дневник Црнобело КадеВечер Н.Македонија Inpress

15 поврзани вести »

Конференција посветена на ИКТ во Парламентите

Форум - 12.09.2010

Конференција за успешноста и напредокот на Македонија во воведувањето на ИКТ во легислативниот процес, како и одбележување на 15 септември Меѓународниот ден на демократијата, ќе биде одржана во Охрид ...

Во Охрид почнува Конференција за е-Демократија

Алфа

Во Охрид почнува Конференција за е-Демократија

Сител

Македонија успешен пример за е-Демократија

eReporter

Конференција за е-Демократија во Охрид

Нетпрес

Макфакс Inpress Дневник Окно Deutsche Welle

10 поврзани вести »