TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-09-06 до 2010-09-12

52 новинари загинале во првите осум месеци годинава

Р.С.Европа - 12.09.2010

Меѓународниот институт за печат соопшти дека во првите осум месеци од годинава, 52 новинари ги изгубиле животите поради нивната работа. Во истиот период лани, црниот биланс бил 56 жртви.

Прилог - Приказна за една војна

Вест

Деветнаесет години независно новинарство

МРТ

Деветнаесет години независно новинарство?

Канал 77

Почеток на симболичното востание на македонските новинари

А1

А1 А1 BBC Р.С.Европа Телма Форум Алсат-М Канал5

33 поврзани вести »

Баросо плаќа новинари за да му го поправат имиџот

Утрински - 11.09.2010

На новинарите што се во придружба на претседателот на Европската комисија, Жозе Мануел Баросо, во странство, ќе им бидат платени трошоците што е дел од новата стратегија за јакнење на односите со ...

Еден Деловник не прави дијалог

Утрински

Прво името, па во ЕУ

Р.С.Европа

Баросо ги разочара европратениците

Утрински

Баросо: Време е Македонија да донесе одлука

Утрински

Дневник Идивиди Н.Македонија SETimes Кирилица Канал 77 А1 BBC

44 поврзани вести »

Македонија - Албанско знаме во Велешката касарна

Вест - 11.09.2010

Министерството за одбрана и Генералштабот на АРМ вчера го осудија објавувањето на Јутјуб на видеоматеријал на кој војници на АРМ од албанска националност во нивната спална соба во касарната во Велес ...

Скандал: војници на АРМ под албанско знаме

Утрински

УЧК се построи во велешката касарна

Дневник

УЧК рапортира во велешката касарна

Н.Македонија

Војниците на АРМ од скандалот биле доброволци, не професионалци

Алфа

Нетпрес Алфа Форум Кирилица Канал5 Кирилица Сител Вечер

27 поврзани вести »

Турција и САД во финалето на СП во кошарка

А1 - 12.09.2010

Репрезентациите на домаќинот Турција и на САД ќе играат во финалето на 16-тото Светско првенство во кошарка откако синоќа во полуфиналните дуели ги совладаа Србија односно Литванија.

Вечерва кошаркарско финале Турција-САД

Р.С.Европа

Аргентина петта

Спортнет

Турција и САД во финалето на СП во кошарка

Алсат-М

Кошаркарската бронза за Литванија

Кајгана

Сител Макфакс Inpress А1 Спортнет Утрински Дневник Н.Македонија

40 поврзани вести »