TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-09-06 до 2010-09-12

Чуркоски со кајак околу Охридско Езеро

Дневник - 10.09.2010

Се гордеам што сум првиот кајакар што го обиколил езерото, рече Ристо Чуркоски видно возбуден по пристигнувањето во Струга откако стана првиот кајакар што по воден пат го обиколи Охридско Езеро.

Чуркоски за осум часа го обиколи Охридско Езеро

Н.Македонија

Со кајак околу Охридското езеро

BBC

Кајакарот Чуркоски го обиколи Охридското езеро

Кирилица

Кајакарот Чуркоски го обиколи Охридското езеро

Сител

Вечер Inpress А1 А1 Форум Макфакс Макфакс Форум

18 поврзани вести »

Друцас чека клима за посета на Скопје

Утрински - 10.09.2010

Од нашиот дописник Атина - Грчкиот министер за надворешни работи би ја посетил Македонија, но само кога македонската Влада ќе престане да се однесува како „поделена личност“ во однос на Грција.

Друцас го одби Милошоски

Дневник

Милошоски го кани Друцас да ја посети Македонија

Н.Македонија

Друцас чека добра клима за да ја посети Македонија

Канал5

Друцас ќе не посети во подобри времиња

Кирилица

МРТ Нетпрес eReporter Макфакс Р.С.Европа А1 Р.С.Европа Р.С.Европа

27 поврзани вести »

Груевски фокусиран на изјавите на Поселт, а не на пораките од ЕУ ?

Телма - 12.09.2010

Премиерот Груевски и денеска не одговори на препораките од Европската унија што неделава јасно им беа соопштени во Брисел на претседателот Иванов и шефот на дипломатијата Милошоски, дека за ...

Македонија очекува позитивен извештај од Брисел

Вечер

Компромис за името па преговори со ЕУ

А1

Се` зависи од прашањето за името

Deutsche Welle

Милошоски очекува позитивен извештај

Р.С.Европа

Телма Телма Алфа Форум Алсат-М Алфа Кирилица Сител

18 поврзани вести »

Повеќе време на „Фејсбук“ отколку на „Гугл“

Утрински - 11.09.2010

Сиетл - Американските корисници на Интернет повеќе време трошат за комуникација на „Фејсбук“ отколку на пребарувачот „Гугл“, покажуваат резултатите на најновото истражување на аналитичката компанија ...

Наскоро стартува Google TV

ЗаЗабава

Инстант Тјуб

Оn.net

Американците повеќе време трошат на „Фејсбук“ отколку на „Гугл“

Алфа

Повеќе време трошат на „Фејсбук“ отколку на „Гугл“

Идивиди

Идивиди Точка Нетпрес IT.com.mk eReporter Таратур Inpress Deutsche Welle

26 поврзани вести »

Вработените од Колска земаа плата

Форум - 10.09.2010

Исполнето едно од барањата на вработените, останува Владата да го исполни и второто барање, обезбедување на средства за репроматеријали од Дијана Иванова , од Велес Штрајкот во велшка Колска е ...

Штрајкот прекинат, работниците на работа

Вечер

Вработените во „Колска“ земаа плати

Макфакс

По плата со воз кој не бил на поправка четири години

А1

Македонија - Возот за Скопје неремонтиран четири години

Вест

Телма Дневник Кајгана Форум Кајгана Форум Алфа Сител

25 поврзани вести »