TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-09-06 - 2010-09-12

Друцас го одби Милошоски

Дневник - 10.09.2010

Грчкиот министер за надворешни работи, Димитрис Друцас, засега нема намера да ја посети Македонија. Портпаролот на грчкото МНР, Грегори Делавекурас, вчера рече дека е потребна позитивна атмосфера за ...

Друцас чека клима за посета на Скопје

Утрински

Милошоски го кани Друцас да ја посети Македонија

Н.Македонија

Друцас чека добра клима за да ја посети Македонија

Канал5

Друцас ќе не посети во подобри времиња

Кирилица

Макфакс МРТ Нетпрес eReporter Р.С.Европа А1 Алсат-М Канал5

26 поврзани вести »

Тодоров да си поднесе оставка

МРТ - 09.09.2010

Министерот за образование Никола Тодоров од морални причини да поднесе оставка како најодговорно лице за случајот со учебниците, велат од невладината организација Транспарентност Македонија (ТМ).

Владеачката партија има поголема моќ од државните институции

МРТ

Ставовите на ТМ се идентични со оние на СДСМ

МРТ

ТМ: Тодоров да си поднесе оставка

А1

ТМ: Направена огромна материјална штета во РЕК Битола

Форум

Кајгана Форум Алфа Кајгана Макфакс Макфакс Макфакс Inpress

16 поврзани вести »

Сапатеро го отфрли примирјето на ЕТА

Inpress - 08.09.2010

Мадрид, 8. септември 2010 (ИНПРЕС) После министерот за внатрешни работи, и шпанскиот премиер Сапатеро го отфрли примирјето кое го прогласи сепаратистичката организација ЕТА.

Свет - Шпанската влада отфрли примирје со ЕТА

Вест

Бог не е машко, Ета бара мир, камшици во Иран

Утрински

Мадрид не и' верува на ЕТА

Дневник

За Мадрид понудата на ЕТА е „недоволна“

Inpress

МРТ Сител Н.Македонија А1 BBC Време Алсат-М Канал5

24 поврзани вести »

Алонсо победи на ГН на Италија

А1 - 12.09.2010

Пилотот на Скудерија Ферари, Фернандо Алонсо е победник на Ф1 трката за Големата награда на Италија, која по 59-ти пат се возеше на патеката во Монца.

Ф-1: Алонсо најдобар на Монца

Алсат-М

Алонсо победи на ГН на Италија

Макфакс

Триумф на Алонсо во Монца

Кирилица

Фернандо Алонсо најдобар во Монца

Inpress

Кајгана Кајгана Вечер Прес Идивиди eReporter А1 Вест Дневник

24 поврзани вести »

Ѓоковиќ против Надал во финалето на УС Опен

А1 - 12.09.2010

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе се борат за титулата на грен слем турнирот во Њујорк. Ѓоковиќ до финалето стигна со победата над петкратниот победник на УС Опен, Рожер Федерер.

Надал -Ѓоковиќ во финалето на УСА Опен

Канал5

Ѓоковиќ-Надал во машкото финале на US Open

Inpress

Ѓоковиќ против Надал во финалето на УС Опен

Макфакс

Надал - Ѓоковиќ во финалето на САД опен

Кирилица

eReporter Дневник А1 Алсат-М Утрински Вест Канал5 Inpress

24 поврзани вести »

„Карго 10“ - ризичен бизнис за македонските железници

Дневник - 11.09.2010

Ризичен бизнис за македонските железници било новото заедничко железничко претпријатие „Карго 10“, кое завчера го формираа железниците на Словенија, Хрватска и Србија, вели Оливер Деркоски, директор ...

Помина ли возот за Македонија?

Утрински

МЖ непоканети во новата железничка унија на Балканот?

А1

Железницата СХС стартува на 1 октомври

Дневник

Првиот воз на први октомври од Љубљана

Вечер Прес

Н.Македонија А1 Форум Нетпрес Сител МРТ Макфакс Телма

22 поврзани вести »

Повеќе време на „Фејсбук“ отколку на „Гугл“

Утрински - 11.09.2010

Сиетл - Американските корисници на Интернет повеќе време трошат за комуникација на „Фејсбук“ отколку на пребарувачот „Гугл“, покажуваат резултатите на најновото истражување на аналитичката компанија ...

Наскоро стартува Google TV

ЗаЗабава

“Гугл Инстант“ – револуција во пребарување на интернет

Нетпрес

Американците повеќе време трошат на „Фејсбук“ отколку на „Гугл“

Алфа

“Гугл Инстант“ – револуција во пребарување на интернет

Точка

Идивиди Идивиди IT.mk Таратур Inpress eReporter Deutsche Welle 365

22 поврзани вести »