TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-09-06 до 2010-09-12

Херкулес го шокира фудбалскиот свет

А1 - 12.09.2010

Сензација на „Ноу Камп“, шпанскиот шампион Барселона со 0:2 загуби од новиот прволигаш Херкулес. Парагваецот Нелсон Валдез во 27 минута и Виктор во 59 минута ги постигнаа погодоците, со кои Херкулес ...

Гвардиола: Загубивме, не е крај на светот

Спортнет

Гвардиола: Честитки за Херкулес

24Фудбал

Гвардиола: Ни недостасуваше вообичаениот ритам

Спорт Денес

Иниеста: Немаме оправдување

Спорт Денес

Кирилица Вечер Макфакс 24Фудбал Алсат-М Спорт Денес Форум Кирилица

17 поврзани вести »

Тодоров да си поднесе оставка

МРТ - 09.09.2010

Министерот за образование Никола Тодоров од морални причини да поднесе оставка како најодговорно лице за случајот со учебниците, велат од невладината организација Транспарентност Македонија (ТМ).

Владеачката партија има поголема моќ од државните институции

МРТ

ТМ: Тодоров да си поднесе оставка

А1

Транспарентност бара оставка од Тодоров

Форум

Транспарентност Македонија: Тодоров да си поднесе оставка

Алфа

Кајгана Форум Макфакс Макфакс Макфакс Inpress

11 поврзани вести »