TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-09-20 - 2010-09-26

Поплави во Струмица и Валандово

А1 - 26.09.2010

Обилните дождови што во раните утрински часови го зафатија регионот на Струмица и Валандово, поплавија поголем број станбени објекти, подрумски простории и улици во градот Струмица и пошироката ...

Хрватска очекува нов бран поплави

А1

Поплави во струмичко-валандовскиот регион

Алсат-М

Хрватска очекува нов бран поплави

Алсат-М

Хрватска очекува нов бран поплави

Канал5

Канал5 Телма Сител Сител Форум Сител Алфа Форум

101 поврзани вести »

Иванов ја обвини Грција за нашата сиромаштија

Дневник - 22.09.2010

Вербална војна меѓу Скопје и Атина на американска почва - Иванов ја обвинува Грција за посредна блокада на инвестиции, Друцас тврди дека владата на Груевски не бара решение Посредникот на ОН во ...

Празно место

Дневник

Нимиц смета дека не е време за конечен предлог

Утрински

Македонија - Груевски: Грчките црвени линии се радикални

Време

Ново ниво на односи меѓу двете земји, не е време за финален предлог

МРТ

Шпиц Н.Македонија А1 Утрински Вест Алсат-М Deutsche Welle Телма

57 поврзани вести »

Радикалните исламисти креваат глава

Идивиди - 25.09.2010

Неколку најнови инциденти на радикалните исламисти, кои се случија во балканските земји, предизвикаа загриженост дека екстремистите креваат глава во регионов, кој и така се смета за нестабилен.

Македонија - Јанкулоска: Вахабистите не се сериозна закана

Време

Македонија - Јанкуловска: Ги контролираме вехабистите

Вест

Нема сериозни закани од вахабитите

Утрински

Македонија - ИВЗ го бара Безистен

Време

МРТ Н.Македонија Телма Дневник Канал5 Канал5 Форум Сител

42 поврзани вести »

Слободен ден на шаховската олимпијада

А1 - 26.09.2010

Слободен ден на 39-та шаховска Олимпијада во руски Хантимансијск. По пет одиграни кола, машката репрезентација на Македонија со ефект од три победи и два пораза се наоѓа на 55-та позиција меѓу 147 ...

Спорт - Нашите продолжуваат топло-студено

Вест

Шахистите во стилот топло-ладно

Утрински

Шаховско „топло - ладно“

Дневник

Шах: Убедлива победа против Бахреин и реми со Молдавија

Сител

Сител Н.Македонија А1 А1 Телма Време Макфакс Алфа

60 поврзани вести »