TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-01-25 - 2010-01-31

Пијани лекари сликале жртви од Хаити

А1 - 31.01.2010

Хуманитарната мисија во Хаити се претвори во вистински скандал. На Фејсбук објавени слики од пијани порторикански лекари кои наместо да им помагаат на жителите на Хаити, се сликале со оружје и наздравувале покрај мртвите тела на жртвите од ...

Уапсени 10 Американци при обид да изнесат 33 деца од Хаити

Канал5

Уапсени американци во обид да изнесат 33 деца

Телма

Државјани на САД под сомневање за киднапирање на деца

Deutsche Welle

Пијани лекари на Хаити се сликале со жртви од земјотресот

Канал5

Дневник Дневник Форум Inpress Шпиц Макфакс Нетпрес Р.С.Европа

186 поврзани вести »

Груевски повторно контра Уставниот суд

А1 - 31.01.2010

„Без лустрација е како да одите напред со крената глава, а со боцки во нозете“, вака премиерот го коментира обидот на Уставниот суд од пресметувањето со кодошите да куртулат транзиционите политичари, поповите и оџите.

Еднаш кодош секогаш кодош

Канал5

Премиерот ќе бие партиска битка против Уставниот суд

Телма

Кодошите пред судиите

Дневник

Да се обелоденат кодошите кои уништија многу семејства

Кирилица

Шпиц Форум Шпиц Макфакс Кирилица Сител Алфа Макфакс

67 поврзани вести »

Европската унија се врти кон Македонија

Канал5 - 31.01.2010

Извештајот на Талер е исклучително позитивен за Скопје, но негативен за нас, бидејќи проблемот со името не беше толку наметнат како предуслов колку што сакавме ние – сметаат, грчките Европарламентарци од опозициската неа димократија.

Кавга со странците рецепт за криза

Утрински

Дестабилизација можна, но каква?

BBC

Македонија - Македонија со датум за преговори во март

Време

ЕУ во март да даде датум за преговори

Вест

Утрински Утрински Време МРТ Р.С.Европа Кирилица Кирилица Н.Македонија

61 поврзани вести »

Здравството полека запаѓа во кома- обвинува СДСМ

Канал5 - 31.01.2010

Здравствениот систем во Македонија е пред колапс, а на македонското здравство му се заканува банкрот, обвини СДСМ. „Здравствените работници земаат плати со задоцнување од неколку недели, во некои болници не им се дели храна на пациентите, ...

СДСМ: Здравството пред банкрот

Дневник

Министерството за здравство реагира на оценките на СДСМ

Макфакс

СДСМ: Здравството е пред колапс

Форум

СДСМ - На 7 илјади луѓе им се ускратува со уставот загарантираното право на здравствена заштита

Inpress

Макфакс eReporter eReporter Време Утрински Дневник Дневник Алфа

56 поврзани вести »

Пронајдени црните кутии од етиопскиот “Боинг“

Алсат-М - 28.01.2010

Американски брод го открил местото на црните кутии од авионот Боинг на Етиопскиот национален авиопревозник кој се урна крај брегот на Либан. Според претставник од силите за безбедност кутиите биле пронајдени на 1.300 метри под водата на 8 ...

Лоцирани црните кутии од паднатиот авион во Либан

МРТ

Локализирани црните кутии од етиопскиот боинг

Форум

Лоцирани црните кутии од паднатиот авион во Либан

Макфакс

Пронајдени црните кутии на Боингот кој се урна крај Либан

Сител

Нетпрес А1 Утрински Вест Време Inpress А1 Канал5

74 поврзани вести »