TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-10-04 до 2010-10-10

Жестоки судири на Парадата на гордоста во Белград

А1 - 10.10.2010

Парадата на гордоста, денеска беше причина хулигани да го демолираат Белград. Најмалку 90 луѓе, од кои повеќето полицајци биле повредени кога на белградските улици дошло до судир меѓу силите за ...

Парада на вандализмот во Белград

Deutsche Welle

Почнаа насилствата на геј-парадата во Белград

Р.С.Европа

Парада на грдоста

Оn.net

Стотина повредени на геј-парадата во Белград

Р.С.Европа

Р.С.Европа Телма Форум Форум Алсат-М Форум Алфа Форум

76 поврзани вести »

Нов земјотрес во Скопје

А1 - 09.10.2010

Земјотрес со јачина меѓу три и четири степени според Европската макросеизмичка скала, беше регистриран околу 9 часот и 40 минути во Скопје и Куманово.

Нов земјотрес почувствуван во Скопје

Кајгана

Нов земјотрес во Скопје

Форум

Почувствуван нов земјотрес во Скопје

Алфа

Земјотрес почувствуван во Скопје

Алсат-М

Форум Канал5 Кирилица eReporter Курир Нетпрес Нетпрес Макфакс

46 поврзани вести »