TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-10-04 до 2010-10-10

Грчките штрајкувачи одново маршираат?

Утрински - 08.10.2010

Од нашиот дописник, Атина - На 24-часовен штрајк вчера во Грција излегоа работниците од јавната администрација, докторите и медицинскиот персонал од државните болници, наставниците и контролорите за ...

Вработените во грчкиот јавен сектор отпочнаа штрајк

SETimes

Генерален штрајк на јавниот сектор во Грција

А1

Нов 24 часовен штрајк во јавниот сектор во Грција

Р.С.Европа

Бизнис - Грчката администрација штрајкува

Вест

Утрински Телма Дневник Кајгана Алфа Форум Идивиди Алсат-М

40 поврзани вести »