TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-10-11 - 2010-10-17

Малку надеж за затрупаните кинески рудари

А1 - 17.10.2010

Надежта дека 11 затрупани рудари ќе бидат спасени од рудникот за јаглен во централна Кина, во кој пред неколку дена дојде до експлозија е многу мала, објавија денеска кинеските спасувачки екипи.

Мали се надежите за затрупаните рудари во Кина

Канал5

Кина - Расте бројот на жртви во рудникот за јаглен

Алсат-М

Бројот на жртвите во кинескиот рудник се искачи на 26

Курир

Малку надеж за затрупани кинески рудари

Форум

Макфакс Inpress Шпиц Макфакс Кирилица Сител А1 А1

184 поврзани вести »

Нов Сојуз на борците од 2001-та

А1 - 17.10.2010

Борци наместо бранители, ваква промена во терминологијата бара Сојузот на борци од 2001-та, нова организација составена од осум здруженија од земјава, чиј членови учествуваа во конфликтот во 2001-та ...

Македонско-бугарски историски контроверзии (5)

Утрински

Груевски повика на заеднички фронт

Утрински

Празници за поделби

Утрински

Не не' сплоти ниту Денот на востанието

Утрински

Дневник Дневник Време МРТ МРТ МРТ МРТ МРТ

62 поврзани вести »

Осветен крстот на Тоше во Крушево

Макфакс - 17.10.2010

Со верски обичаи и света архиерејска литургија, во Крушево денеска на тригодишнината од смртта на Тоше Проески, беше осветен 33-метарскиот крст кај манастирот Св.

Три години без Тоше

Шпиц

Спомен во чест на Тоше Проески

ЗаЗабава

Исполнет аманетот на Тоше

Вечер Прес

Многу прашања за несреќата кај Нова Градишка без одговор

А1

А1 Канал5 Дневник Канал5 Телма Р.С.Европа Inpress Inpress

52 поврзани вести »

Спорт - Први на зборови, но не и на терен

Време - 15.10.2010

Пред почетокот на квалификациите за ЕП 2012 година во Полска и во Украина, кога дознавме дека противници ќе ни бидат Русија, Република Ирска, Словачка, Ерменија и Андора, фудбалската јавност во ...

Другите победуваат, ние се убедуваме

Идивиди

Уште едно збогум

Утрински

Со еден удар до три бода

Утрински

Спорт - Русите ни се провлекоа

Време

Вест Н.Македонија А1 А1 Време Алсат-М Дневник Утрински

66 поврзани вести »