TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-10-18 - 2010-10-24

Во Матка запливаа 8000 парчиња македонска пастрмка

Вечер Прес - 24.10.2010

Водите на Матка од викендов се побогати за околу 8000 парчиња македонската ендемична пастрмка салмо мацедоникус. Порибувањето е предвидено со проектот за заштита и реинтродукција на македонската ...

Порибено на езерото Матка

Курир

Матка побогата за 8.000 пастрмки

Макфакс

Матка порибена со 8.000 парчиња пастрмка

eReporter

Ќе се порибува езерото Матка

Макфакс

Сител Курир МРТ Вечер Прес Дневник Макфакс

11 поврзани вести »

Реџеп Муслиу: Никогаш не сум бил вработен во СВР - Кичево

А1 - 19.10.2010

Го информирам и корегирам Талат Џафери и партијата која ја застапува во институциите на РМ, дека никогаш не сум бил вработен во СВР - Кичево ниту пак некогаш сум бил нејзин раководител, а со самото ...

ДУИ крена раце од расправии со ДПА

Утрински

ДУИ и Муслиум лустрација

Канал 77

„Досиеја“ - Зголемени тензиите меѓу ДУИ и ДПА

Алсат-М

ДУИ со свои аргументи за лустрацијата

Утрински

Канал5 Телма Форум Курир Алфа Шпиц

11 поврзани вести »

Сателитот Титан на Сатурн доби Охридско езеро

Курир - 23.10.2010

Планетариумот при Младинскиот културен центар соопшти дека едно од езерата на сателитот Титан ќе биде именувано како Охридско езеро, истакнувајки дека информацијата е објавена од страна на работната ...

Охридско Езеро и на Титан

Дневник

Охридско Eзеро во орбитата на Сатурн

Утрински

Охридско Езеро и на најголемиот сателит Титан

Идивиди

Едно езеро на Титан го доби името Охридско езеро

Телма

Deutsche Welle Алфа Макфакс Шпиц Inpress Таратур МРТ Форум

16 поврзани вести »

Како „Бела старица“, Лејди Гага ги гушкаше фановите во Лондон

Кирилица - 23.10.2010

Новиот имиџ на 24 - годишната пејачка ѕвезда лондонските таблоиди ја дочекале со коментарите - „Дали кај нас пристигна Круела де Вил?“ и „Лејди Гага подранила со подготовките за ноќта на вештерките?“ ...

За Ноќ на вештерките - сите како Лејди Гага

А1

Сите го сакаат фустанот од месо на Лејди Гага

Кирилица

Орален секс од Лејди Гага за сите

Кирилица

Лејди Гага на одмор со љубовта

ЗаЗабава

Кирилица Сител Кирилица Форум Курир Курир ЗаЗабава Кирилица

16 поврзани вести »