TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-10-18 - 2010-10-24

Ѓукановиќ во посета на Македонија

А1 - 22.10.2010

Црногорскиот премиер Мило Ѓукановиќ денеска ќе престојува во официјална посета на Македонија. Во рамки на посетата, Ѓукановиќ ќе се сретне со македонскиот премиер Никола Груевски, како и со ...

Македонија и Црна Гора потпишаа договори за економска соработка

А1

Со различни брзини кон ЕУ?

Deutsche Welle

Црногорскиот премиер Ѓукановиќ во официјална посета на Македонија

Алсат-М

Ѓукановиќ во Скопје

Канал5

Канал5 Алсат-М Кирилица Сител Курир Форум Макфакс Inpress

41 поврзани вести »