TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-10-18 - 2010-10-24

Повеќе од 200 луѓе починаа од колера на Хаити

А1 - 24.10.2010

Најмалку 208 луѓе починаа од колера на Хаити, а 2.349 се заразени, соопшти Министерството за здравство. Се стравува дека болеста може да се прошири и до камповите каде живеат повеќе стотина илјади ...

Повеќе од 200 луѓе починаа од колера на Хаити

Алсат-М

На Хаити се шири колера

Deutsche Welle

Колерата се прошири во главниот град на Хаити

Канал5

Над 250 лица починаа од колера на Хаити

Телма

Сител Р.С.Европа Нетпрес Оn.net Курир Алфа Алфа Inpress

45 поврзани вести »

Што ја зоврива атмосферата во Уставниот суд?

А1 - 24.10.2010

Сам против сите, сите против еден или само професионално несогласување со работата. Последната седница на Уставниот суд која се одржа во тензична атмосфера, ја отвори дилемата колку и на каков начин ...

Уставен суд со кавгите се поткопува однатре

Утрински

Ќе го затнат ли судиите „Големото уво“?

Утрински

Македонија - Власта го брани прислушувањето

Време

Законот за прислушување не е во надлежност на МВР

А1

Време Утрински Канал5 Дневник Алфа Алфа Алфа Сител

29 поврзани вести »

Реприза на приказната со среќен крај

Дневник - 21.10.2010

И во 2008 година квалификациите почнаа со откази, но завршија со учество на СП, па од најновите опструкции кон селекторот се очекува сплотување и настап на ЕП Моменталната ситуација во машкиот ...

„Сигурните“ ја одбегнаа Романија

Дневник

Селектори со краток рок на употреба

Дневник

Спорт - Се заморија од бојкотот, па Шундовски ги одмора

Време

Шундовски со изборот на Савевски во Орадеа

Утрински

Вест Дневник Време Вест Утрински Канал5 Канал5 Шпиц

39 поврзани вести »