TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-10-18 - 2010-10-24

Еден од спасените чилеански рудари доби напад на анксиозност

Форум - 23.10.2010

Едисон Пена, еден од 33-та спасени рудари од Сан Хозе, рудникот за злато во Чиле минатата недела, беше примен во болница поради напад на анксиозност, а најмалку пет од неговите колеги почнале пијат ...

Чилеанското чудо го одмина Еквадор

Дневник

Пари или живот

Утрински

Спасените чилеански рудари поканети да одмараат во Босна

Алфа

Еден од спасените чилеански рудари доби напад на анксиозност

Макфакс

eReporter Утрински Утрински Дневник Алфа Макфакс А1 Канал5

38 поврзани вести »

Спорт - ФИФА ги суспендира корумпираните членови

Време - 22.10.2010

Претседателот на етичкиот комитет на ФИФА, Клаудио Сулсер, соопшти дека двајцата члена на Извршниот комитет, за кои се смета дека земале мито за да ги дадат своите гласови за домаќин на Светскиот куп ...

ФИФА изрече суспензии на шестмина учесници во скандалот

А1

Спорт - „Црвено-жолтите“ скокнаа едно место

Време

ФИФА суспендираше двајца од Извршниот комитет

Алсат-М

И Ерменија не помина на рејтинг-листата

Дневник

Форум Inpress Макфакс Форум Макфакс А1 Алсат-М Канал5

36 поврзани вести »

Двајца повредени припадници на МВР во тепачка

Форум - 23.10.2010

Двајца припадници на МВР рано утрово се повредени во тепачка што се случила кај „Тобако 2“ на булеварот „Јане Сандански“ во Скопје, во момент кога не биле на должност, информираат од Министерството ...

Двајца повредени припадници на МВР во тепачка

Макфакс

Во тепачка повредени двајца припадници на МВР

Inpress

Црна хроника - Средношколци носеле нож, метален боксирач и шипка

Вест

Средношколци фатени со ладно оружје

Дневник

Време А1 Време Утрински Дневник Дневник Сител Форум

36 поврзани вести »

Свет - Напад врз чеченскиот Парламент

Време - 20.10.2010

Група чеченски бунтовници вчера упаднаа во Парламентот и во Министерството за земјоделство во главниот град Грозни, при што убија седум лица, а ранија десетмина, јави „Би-Би-Си“.

Свет - Чеченските сепаратисти го нападнаа парламентот

Вест

Бунтовници го нападнаа Грозни

Утрински

Убиени терористите во чеченскиот парламент

Шпиц

Крвав крај на опсадата на парламентот ВО ГРОЗНИ

Н.Македонија

А1 BBC Канал5 Алсат-М Телма Алфа Сител Макфакс

35 поврзани вести »