TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-10-18 - 2010-10-24

Еден работен век за една менаџерска плата

Дневник - 22.10.2010

Фирмите го откриваат длабокиот социјален јаз, фактот дека на вработените им треба половина век за да заработат колку една менаџерска плата од 63.637 евра Како сиромашкиот невработен станал милионер ...

Пари - Примал месечна плата од 64.000 евра

Време

Македонија - Највисоката плата 63 илјади евра

Вест

Фармацевт со плата од астрономски 63 илјади евра

Утрински

Невработен лани заработил најмногу

Дневник

Шпиц Н.Македонија eReporter Телма Канал5 Алфа Кирилица Сител

22 поврзани вести »

Полесно повредена во сообраќајна несреќа

Утрински - 22.10.2010

Ева Лонгорија во средата навечер имала сообраќајна несреќа во Лос Анџелес, во близина на својот ресторан „Бесо“. Според портпаролот на полицијата, Ева возела на прометна улица и во еден момент ...

Ева Лонгорија доживеа сообраќајна несреќа

Кирилица

Ева Лонгорија раперка

Шпиц

Ева Лонгорија доживеа сообраќајна несреќа

Курир

Адам и Ева

Окно

Шпиц А1 Црнобело Курир Кирилица Кајгана Црнобело Вечер Прес

22 поврзани вести »

Жена се удави во Вардар кај Гостивар

Дневник - 22.10.2010

Женски труп бил извлечен од водите на реката Вардар вчера во близина на Гостивар, соопшти МВР. До затворање на денешниот број на „Дневник“, идентитетот на жената, која била на возраст од 40-ина ...

Хроника - Мртва жена најдена во Вардар

Време

Утврден индентитетот на жената што вчера се удави во Вардар

Канал5

Црна хроника - Пронајдено тело на жена

Вест

Се удави жена во водите на Вардар

Утрински

Макфакс Нетпрес Форум Н.Македонија Inpress Сител Форум Кирилица

21 поврзани вести »

Уапсен пиштолџијата од Карбинци

Дневник - 21.10.2010

Полицијата вчера го уапсила Станко А. (53) од штипското село Карбинци, кој е осомничен дека со пиштол пукал и ги ранил соселанецот Славе Д. (50) и неговиот син Сашко Д. (26), завчера во селото.

Хроника - Уапсен пиштолџијата од Карбинци

Време

Приведен пиштолџијата од Карбинци

Н.Македонија

Уапсен напаѓачот кој рани татко и син во с.Карбинци

А1

Вооружен напад во Карбинци, двајца тешко повредени

А1

Канал5 Нетпрес Форум Алфа Нетпрес Inpress Сител Кирилица

20 поврзани вести »

Јавните набавки дувло на корупција

Дневник - 19.10.2010

Секој четврти тендер е поништен, намален е интересот на компаниите за учество во јавните набавки, за 50 отсто е зголемен бројот на склучени договори со непосредна спогодба.

Секој четврт тендер поништен

Утрински

Пари - Корупцијата ги труе јавните набавки

Време

Секој четврти тендер е поништен

Шпиц

ЦГК: Секој четврти тендер е поништен

А1

Канал5 Макфакс Курир Сител Р.С.Европа Курир Макфакс Кајгана

20 поврзани вести »