TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-10-18 - 2010-10-24

Знаењето стекнато на ЕУРМ е добра основа за уште подобра кариера

Вечер Прес - 24.10.2010

Од поголем број компании, организации и установи се искажани (извесен број и писмено напишани и образложени) мошне позитивни оценки за знаењето и стручната наобразба на студентите на овој Универзитет ...

Студентски долг од 24.000 долари

Оn.net

Студентските домови во распаѓање

Р.С.Европа

Штип со Универзитет, а без домови за студенти

Утрински

Кон студентските работи

Окно

Вечер Прес Курир Вечер Прес Вечер Прес Deutsche Welle Вечер Прес Време Кирилица

13 поврзани вести »

Кој преживеа срцев удар: ван Дам или медиумите?

Кајгана - 22.10.2010

„Ве молам, не верувајте на написи за мене кои се појавуваат на неофицијални страници, јас сум сто проценти здрав и одлично тренирам“, напиша Жан Клод ван Дам по повод информациите дека претрпел срцев ...

Ван Дам е жив и здрав

Канал5

Срцев удар на снимање филм

Утрински

Жан Клод Ван Дам преживеал срцев удар

Шпиц

Ван Дам: 100% сум здрав

Идивиди

Канал5 ЗаЗабава Кајгана Сител Таратур Оn.net Курир Нетпрес

19 поврзани вести »

Делегација на НАТО во Белград

А1 - 22.10.2010

Делегација на Одборот за цивилна безбедност на Парламентарното собрание на НАТО ќе пристигне во посета на Белград, по која ќе го подготвува извештајот за состојбата на Западен Балкан што ќе се ...

Делегација на НАТО во Белград

Макфакс

Делегација на НАТО во Србија

Р.С.Европа

Порака од Вашингтон: Прво името, па НАТО

Утрински

Робертсон: Македонија надвор од НАТО е дестабилизирачко за Западен Балкан

Кирилица

МРТ Курир Сител Вечер Прес Канал5 Inpress Р.С.Европа Р.С.Европа

19 поврзани вести »

Федерер го освои 64 трофеј во кариерата

Алфа - 24.10.2010

Роџер Федерер ја освои титулата во Стокхолм победувајќи го во финалето германецот Флоријан Мајер со 6:4 и 6:3. за Швајцарецот ова е трет трофеј сезонава а 64 во кариерата со што се изедначи со ...

Надал и Федерер ќе играат два меча во добротворни цели

А1

Надал и Федерер ќе играат два меча во добротворни цели

Макфакс

Федерер го изигра 900. меч во својата кариера

Inpress

Федерер не мести, менаџерот го намести

Шпиц

Курир Макфакс Макфакс Макфакс Вечер Прес Вест Inpress А1

18 поврзани вести »