TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-10-18 - 2010-10-24

Селин Дион доби близнаци

Телма - 24.10.2010

Канадската пејачка Селин Дион вчера во болница во Флорида роди близнаци. Двете момчиња родени се со царски рез и и неколку денови ќе бидат во инкубатор, бидејќи се родија пред време.

Селин Дион доби близнаци

Алсат-М

Селин Дион роди близнаци

Канал5

Селин Дион роди близнаци

Макфакс

Селин Дион роди близнаци

Нетпрес

Форум Сител Курир Кирилица Алфа Точка Вест Макфакс

18 поврзани вести »

Ѓоре Јовановски доби отказ од ЦСКА Софија

А1 - 22.10.2010

Заврши љубовта меѓу Ѓоре Јовановски и ЦСКА Софија. По синоќешниот пораз од Рапид Виена во УЕФА Европа Лигата, софиската екипа му врачила отказ на македонскиот стратег поради незадоволство од ...

Безредија во Софија, 18 уапсени

Алфа

Навивачи на софиска ЦСКА се судрија со бугарската полиција

Курир

Безредија во Софија, 18 уапсени

Форум

Лига Европа: Победи на фаворитите, Јовановски пред отказ во ЦСКА

Макфакс

Макфакс Сител Курир 24Фудбал Кирилица Форум Време Време

17 поврзани вести »

Хаџи го замени Рајкард

Сител - 22.10.2010

Турскиот Галатасарај пронајде нов тренер, станува збор за романецот Ѓорге Хаџи. Да потсетиме дека Галатасар во средата со разумен компромис го раскина договорот со холандскиот тренер Франк Рајкард, а ...

Хаџи повторно на клупата на Галатасарај

Идивиди

Хаџи ќе го наследи Рајкард

Макфакс

Галатасарај го врати Хаџи

Курир

Рајкард доби отказ од Галатасарај

А1

Утрински 24Фудбал Макфакс Кајгана Спортски Н.Македонија Идивиди Курир

17 поврзани вести »