TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-11-08 до 2010-11-14

На слепи лица со оштетен вид

Вечер - 14.11.2010

Во салата на "Здружението на слепи и лица со оштетен вид" се одржа "Меѓународниот шаховски турнир на слепи и лица со оштетен вид", а на турнирот специјални гости беа шахистите од соседна Република ...

Скопје ги додели наградите "13-ти Ноември"

eReporter

Скопје го слави ослободувањето

А1

Во Скопје се одбележува 13 Ноември денот на ослободувањето

Р.С.Европа

Одбележување на 13-ти Ноември, Денот на ослободувањето на Скопје

Идивиди

Алсат-М Алфа Сител Канал5 Кирилица Сител Нетпрес Курир

21 поврзани вести »