TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-11-08 до 2010-11-14

Пораз на Интер и Пандев во миланското дерби

А1 - 14.11.2010

Македонскиот фудбалски интернационалец Горан Пандев доби едно полувреме - второто, во вечното дерби во калчото. Неговиот Интер загуби од Милан со 1:0 и сега заостанува шест бода зад ривалот во ...

Интер - Милан, официјални состави

FC Интер

Интер 0 - 1 Милан

FC Интер

Милан го победи Интер на градското дерби

Спортско инфо

Морати го поддржа Бенитез пред дербито со Милан

Спорт Денес

Спорт Денес Спорт Денес 24Фудбал 24Фудбал Спортнет FC Интер FC Интер Спортнет

56 поврзани вести »

Втор круг избори во Грција

А1 - 14.11.2010

Политичките елити во Грција, леви или десни, немаат одговор за иднината на државата во контекст на финансиската криза која тектонски ја поремети економијата, но и политичката сцена.

Втор круг од локалните избори во Грција

Deutsche Welle

Втор изборен круг во Грција

Р.С.Европа

Втор круг од локалните избори во Грција

Телма

Втор круг од грчките локални избори, нов тест за Папандреу

Форум

Алсат-М Алфа Форум SETimes Сител Нетпрес Курир Макфакс

52 поврзани вести »

Гонгот, за Русинот Газизов

Спорт - 14.11.2010

Фактот дека на 40. "Златен гонг" продефилираа десетина освојувачи на медали од големите натпреварувања - Олимпијада, светски и европски првенства е доволен критериум годинашниот "Златен гонг" да го ...

Газизов го однесе гонгот во Москва

Вечер

Русинот Максим Газизов победник на 40-от "Златен Гонг", Кубанците со највеќе златни медали

eReporter

40-от „Златниот гонг“ за Максим Газизов

А1

Македонија со двајца финалисти

Спорт

Време Спортнет VOX Утрински Дневник Н.Македонија Идивиди Сител

49 поврзани вести »