TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-11-08 до 2010-11-14

Автокиното е кул

Вечер - 14.11.2010

Стотина автомобили го пребукираа паркингот на Средно Водно, за да го видат првиот филм на првото автокино во Скопје Стотина автомобили го пребукираа паркингот на Средно Водно завчеравечер за да го ...

Култура - Балканските филмови не се веќе само за војна

Вест

„Синедејс“ се отвори како аматерска смотра

Утрински

Автокино викендов на Водно

Форум

Публиката попарена по отворањето на „Синедејс“

Дневник

Дневник Н.Македонија Н.Македонија Шпиц Макфакс Р.С.Европа Mnogoo Вечер

41 поврзани вести »

Кој ќе ни одговори?

Утрински - 13.11.2010

„Би се воздржал од коментари!“ Вака вицепремиерот за европски прашања, Васко Наумовски, одговори кога му беше побаран конкретен пример за постигнат напредок во Македонија, откако 15 минути го фалеше ...

Македонија - Наумовски брои поинаку од Фуере

Време

Македонија - Наумовски: Кој знае да го чита извештајот на ЕК?

Вест

Напредуваме, но не знаеме во што

Утрински

Наумовски: Стасавме до Виена

Дневник

Шпиц Кирилица Канал5 МРТ Канал 77 Курир Р.С.Европа Алсат-М

27 поврзани вести »

Седум мртви во пожар во Дижон

Deutsche Welle - 14.11.2010

Седум лица го загубија животот, а четворица се потешко повредени во пожар кој избувна синоќа во локал за контејнери за ѓубре, во една деветокатница во која живеат странски работници во францускиот ...

Седум луѓе загинаа при пожар во Франција

Р.С.Европа

Седум имигранти загинаа во пожар во Дижон

Телма

Седум загинати во пожар во дом за странски работници о Дижон

Форум

Седум мртви во пожар во Дижон

Алфа

Алсат-М Сител Канал5 Курир Нетпрес Макфакс МРТ Р.С.Европа

38 поврзани вести »

Путин во Бугарија на подарок доби пес

Форум - 14.11.2010

Рускиот премиер Владимир Путин од работната посета во Софија во Москва си носи кутре од бугарски раса, подарок од неговиот бугарски домаќин и колега Бојко Борисов, пренесува РИА Новости Но што се ...

Путин доби куче од Бојко Борисов

Алфа

Путин доби куче од Бојко Борисов

Макфакс

Свет - Криминалот посилен од бугарскиот Бетмен

Време

Борбата на бугарските власти со криминалот во ќорсокак

Р.С.Европа

МРТ Курир Време Утрински Н.Македонија Нетпрес Inpress А1

36 поврзани вести »