TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-11-08 до 2010-11-14

Седум „еврозаповеди“ за Црна Гора

Deutsche Welle - 14.11.2010

Црногорските политичари беа задоволни по објавувањето на одлуката на Европската комисија дека ја прифаќа кандидатурата на Црна Гора, но сега се чини сфатија дека тоа е многу повеќе од признание.

Булатовиќ ги брани осомничените за воени злосторств

SETimes

Булатовиќ денеска сведочи за бегалците

Inpress

Филе му го предаде на Ѓукановиќ мислењето на ЕК

А1

Филе му го предаде на Ѓукановиќ мислењето на ЕК

Алфа

Н.Македонија SETimes Кирилица МРТ Макфакс А1 Канал 77 Макфакс

35 поврзани вести »

Поради повреда Пато ќе паузира шест недели

Форум - 13.11.2010

Фудбалерот на Милан, Алесандре Пато поради повреда од фудбалските терени ќе отсуствува во наредните шест недели На неделниот натпревар против Палермо , Алесандре Пато се здобил со повреда на тетивата ...

Пато во аут шест недели!

Inpress

Пато ќе паузира шест недели

А1

Инзаги: Ќе дадам се од себе за ова да не биде крајот

24Фудбал

Тоти: Пипо е наш идол, тој не знае да се откаже

Спортнет

24Фудбал Идивиди Спортски Спорт Денес Таратур Курир Inpress VOX

33 поврзани вести »

Македонија - Дваесет години од првите повеќепартиски избори

Вест - 12.11.2010

Македонија одбележа 20 години од првите парламентарни повеќепартиски избори, кои се одржаа на 11 ноември 1990 година. "Високиот одѕив на граѓаните од над 84 проценти на парламентарните избори, го ...

Маестралната улога на првиот парламент

Утрински

Рецепт за македонски пратеник

BBC

Македонија - Две децении плурализам

Време

Две децении од првите повеќепартиски избори

Телма

Идивиди Алфа Н.Македонија Форум Алфа Алсат-М Сител Канал5

22 поврзани вести »

Работнички - Шкендија 1:1 , Металург поразен од Напредок во Скопје со 2:1

Телма - 14.11.2010

Работнички и Шкендија одиграа нерешено во Скопје со резултат 1.1. Со овој освоен бод и по победата на Ренова над Вардар со 4:0 екипите на Шкендија и Ренова се на делба на првата позиција на табелата ...

Металург десеткуван и стопен во Железарница

Вечер

Шкендија и Ренова лидери во Првата лига

А1

Да се биде или не за "романтичарите"

Спорт

Наплата за елиминацијата во Купот

Спорт

Време Спортнет Спорт Н.Македонија Алсат-М Кирилица Сител Кирилица

33 поврзани вести »

Луда обожувателка во потера по Лејди Гага: “Сакам да умреме заедно“

VOX - 11.11.2010

Девојка од Русија, која живее во Њујорк доби судска забрана да и се доближува на Гага, поблиску од 500 метри. Русинката Анастасија Обухова (26) која очигледно е опседната со Лејди Гага, и праќала ...

Викторија Бекам против Лејди Гага

Backstage

Претерува со облеката и носи грди чевли!

Вечер

Лејди Гага исплашена од обожавателката која сака да ја убие

Курир

Лејди Гага - лажга и уметник

А1

Вест Утрински Н.Македонија Шпиц А1 А1 Deutsche Welle Оn.net

30 поврзани вести »