TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-11-08 до 2010-11-14

TV Пинк конечно во Македонија!

MMM.com.mk - 14.11.2010

По многубројните шпекулации на тема: дали српската ТВ-станица Пинк ќе започне да зрачи и во македонскиот етер? , ја добивме официјалната информација! Press конференција по повод започнувњето со ...

TВ Пинк конечно во Македонија!

Кантар

„Пинк“ ја купи „К-15“

Дневник

За наивноста на македонските медиуми…

Комуникации

Розовите заминаа - Алфа си останува Алфа

Утрински

Дневник Дневник Црнобело Н.Македонија Дневник Дневник Шпиц Утрински

30 поврзани вести »

Младите луѓе финансиска „главоболка“ за работодавачите

Бизнис24 - 12.11.2010

Невработеноста е најгорливиот проблем што со години останува нерешен во државата. Пазарот на трудот на Република Македонија по многу карактеристики претставува своевиден феномен, не само во ...

Грција: Рекордно ниво на невработеност

Сител

Во БиХ повеќе од 500.000 невработени

МК-Фондови

Грција: Рекордно ниво на невработеност

Нетпрес

Невработеноста во Грција достигна 12,2 отсто

МК-Фондови

Време Р.С.Европа Р.С.Европа VOX МРТ МРТ МРТ Курир

28 поврзани вести »

За “плакнење“ очи!

А1 - 12.11.2010

Иако се одржа вчера, снимката на спектакуларното шоу на долната облека на Victoria Secret ќе биде јавно прикажана дури за десетина дена.

Годишна доза од секси ангели

Утрински

Katy Perry, Adriana Lima & VICTORIA’s secret angels

iLike

2010 Victoria’s Secret Fashion Show

Men

ВС - Убавина на куп

Црнобело

Идивиди Н.Македонија БидиIn Кирилица Курир Фемина Mnogoo ЗаЗабава

28 поврзани вести »

Пари - Овошјето и зеленчукот се нашите амбасадори

Време - 10.11.2010

Сончевиот домат, благата пиперка, јаболкото, калинката и грозјето се најдобри амбасадори на земјава во странство, што треба да се негуваат и заштитуваат, порача директорот на групацијата „Ера“ Гвидо ...

Субвенциите го развија аграрот

Дневник

Започна Агрофуд 2010

А1

Манифестација за зајакнување на соработката во регионот

Бизнис24

Пари - „Агрофуд“ богат со храна и со вино

Време

Алфа Форум Кантар Алфа Форум Идивиди Сител Кирилица

27 поврзани вести »

Земјотрес со интезитет од 3,3 степени по Рихтер го потресе Краљево

Р.С.Европа - 14.11.2010

Српските власти соопштија дека земјотрес со интензитет од 3,3 степени според Рихтеровата скала го погоди Краљево. Според податоците на Републичкиот сеизмолошки завод, епицентарот на потресот е во ...

Нов земјотрес во Краљево

Алфа

Нов полесен земјотрес во Краљево

Форум

Нов земјотрес во Краљево

Сител

Нов земјотрес го погоди Краљево

Курир

Нетпрес Нетпрес Макфакс Inpress Форум Сител Нетпрес Макфакс

27 поврзани вести »

Познати четворицата среќници

Вечер - 11.11.2010

Редакцијата Вечер и Драмскиот театар почнаа да делат подароци на читателите во вид на театарски билети за по две претстави кои се на репертоарот на Театарот од Карпош, денеска и утре.

Култура - Дејан Лилиќ ќе директорува во МНТ

Вест

Битолски театар слави 66. роденден

Утрински

Дејан Лилиќ е нов директор на МНТ

Утрински

Битолскиот театар одбележува 66 години постоење

Алфа

Н.Македонија Шпиц МРТ Канал 77 Нетпрес Курир А1 А1

27 поврзани вести »