TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-11-08 до 2010-11-14

Кој ја пустоши Галичица ?

Алфа - 09.11.2010

Од разгневената толпа дрвокрадци која брутално ја нападна шумската полиција кај црквата Св.Илија во Велгошти, полицијата привела само 4-ца, бидејќи толку препознале нивните нападнати колеги.

Хроника - Селани каменуваа шумски полицајци

Време

Селани тепале полицајци

Шпиц

Приведени петмина осомничени од инцидентот кај Велгошти

Алсат-М

Кривична пријава за пет лица од охридско Велогошти

Идивиди

Форум Алфа Дневник Дневник Канал5 Вечер Нетпрес Курир

15 поврзани вести »