TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-11-15 - 2010-11-21

Што се крие зад бришењето на македонскиот јазик во ООН?

Дневник - 20.11.2010

ПОПРАВЕНА „ГРЕШКА“ Својата моќ да наметнува барања и услови, Грција ја користи отворено преку ЕУ, но да и' се дозволи да се поигрува и со ООН и со Република Македонија преку вакви чинови е навистина ...

Грчко прегорено масло

Утрински

Обид за бришење една нација

Форум

Македонските граѓани со петиција до ОН бараат недискриминација

Inpress

ОН се поправи за јазикот, и тоа двапати

Утрински

Време Дневник Курир Н.Македонија Канал5 Deutsche Welle Алсат-М Телма

73 поврзани вести »

Терор од соросоидите врз новинарството!

Вечер Прес - 21.11.2010

Викендов требаше да се одржи собрание на Здружението на новинари, на кое по една година јавни повици и убедување се појавија над стотина нови членови во оваа новинарска асоцијација.

ЗНМ го одложи Изборното собрание

А1

Новинарите гласаат за ЗНМ

Дневник

ЗНМ избира ново раководство

Deutsche Welle

Македонија - Новинарите бараат лидер

Време

Алсат-М Канал5 Deutsche Welle Телма Алфа Курир Нетпрес Форум

45 поврзани вести »