TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2010-11-22 - 2010-11-28

ДПА го тужи МВР за клевета

Дневник - 27.11.2010

Датум: 26.11.2010, 23:18 Партијата на Мендух Тачи вчера се премисли и наместо да бара извинување од министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска, најави тужби за клевета до неа и до ...

„Досиеја“ - Рефет Елмази пред истражен судија

Алсат-М

ДПА го тужи МВР

Алфа

Досиеја се делеле во џамии во Швајцарија

Дневник

Фалсификат на оригиналот

Утрински

Утрински Нетпрес Н.Македонија Дневник Утрински Утрински Алсат-М Н.Македонија

106 поврзани вести »

Камерон и ние

Н.Македонија - 25.11.2010

Доаѓањето на Камерон на премиерското место во Британија во мај годинава, во Македонија беше примено како добра вест. Професорот Ѓорѓи Спасов, кој беше поранешен амбасадор на Македонија во Британија, ...

Груевски го брифирал Камерон за името

Утрински

Македонија - Груевски му се пожали на Камерон за грчката блокада

Време

Камерон се интересирал за спорот за името

Дневник

Премиерот Груевски ја завршува посетата на Велика Британија

Алсат-М

МРТ Кирилица Курир Н.Македонија BBC А1 Алсат-М Алсат-М

49 поврзани вести »