TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-11-29 до 2010-12-05

Претседателот на ФА поднесе оставка

Вечер - 05.12.2010

Во своето писмо до ФИФА тој наведува дека на ваков чекор се решил, бидејќи не може да соработува со луѓе на кои не им верува Паднаа првите глави откако ФИФА реши дека Светското фудбалско првенство во ...

Што ќе ни е Мундијал без пиво и жени

Вечер

Демонстративна оставка на раководителот на ФА

А1

Солзи и бес во Англија за изгубениот Мундијал

Спорт

Спорт - Мундијалска треска во Русија и во Катар

Време

24Фудбал VOX Вест Утрински Утрински Утрински Утрински Утрински

114 поврзани вести »

Демонстрантите дојдоа пред Собрание

А1 - 05.12.2010

Маршот на демократијата сопре пред Собранието. Десетици илјади луѓе се собрани пред највисокиот законодавен дом, каде во секој момент се очекува на насобраниот народ да се обратат дел од лидерите на ...

ФОТО: „Марш на демократијата“

А1

Протестен марш на СДСМ во Скопје

Deutsche Welle

Протестен марш на македонската опозиција

Deutsche Welle

Протестен марш на СДСМ

Р.С.Европа

Р.С.Европа Р.С.Европа Телма Форум Алфа Форум Форум Алфа

49 поврзани вести »

Македонија - Инвалидите ќе добиваат по 8.000 денари од државата

Време - 04.12.2010

Наскоро ќе биде донесен закон со кој се предвидува додаток за мобилност од 7-8.000 денари месечно за лицата со оштетен вид и со пречки при движењето, најави министерот за труд и социјална политика ...

Сензорна соба за хендикепирани

Утрински

Како инвалид да стане менаџер?

BBC

Хендикеп за менаџерите

BBC

Бариерите тешко паѓаат

Телма

Алфа Н.Македонија Кантар Mnogoo Форум Алсат-М Сител МРТ

47 поврзани вести »