TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-12-06 до 2010-12-12

Тито направи влада, Бранко чека во сенка

Утрински - 11.12.2010

Пратеничката Соња Мираковска ќе биде прва полицајка, а нејзиниот колега, Горан Мисовски, ќе ја води одбраната. Поранешниот заменик-министер Предраг Трпевски сега ќе биде главен во ресорот за ...

Тито Петковски премиер во владата во сенка на НСДП

Дневник

Груевски - СДСМ се храбрат самите себеси

Н.Македонија

НСДП формира Влада во сенка

А1

Ндсп формира влада во сенка

Телма

Алфа Алсат-М Сител Кирилица МРТ Курир

11 поврзани вести »

Хроника - Разбојници истепале жена

Време - 11.12.2010

Петмина маскирани разбојници завчера вечер влегле во куќата на 69-годишната Љубица З. која живее во кумановската населба Бабин Дол, и ја врзале устата со крпа и физички ја нападнале барајќи и пари.

Црна хроника - Ограбена и претепана жена

Вест

Кумановка претепана и ограбена во својот дом

Дневник

Маскирани разбојници ограбија старица

Н.Македонија

Куманово - маскирани лица ограбија и претепаа стара жена

Телма

Канал5 Кирилица Сител МРТ Курир Inpress

11 поврзани вести »

Антикорупционерите задоцниле со Рамковски

Утрински - 10.12.2010

Државната комисија за спречување корупција смета дека би било доцна ако сега и таа се вклучи во случајот со тврдењата на сопственикот на А1 телевизија, Велија Рамковски, дека премиерот му ги плаќал ...

Пука рамката на Рамковниот!

Шпиц

Антимонополска се заинтересира за случајот "Перо Наков"

Сител

Рамковниот се сведе на политички дил меѓу партии

А1

Матните зделки на газда Велија се појавија на Викиликс

Сител

Курир Вечер Утрински Сител Вечер Вечер

11 поврзани вести »

Црна хроника - Експлодира "кашикара" пред куќа на поранешен директор

Вест - 07.12.2010

Рачна бомба "кашикара" завчераноќ епслодирала пред куќата на поранеше директор на градежното претпријатие "Илинден" во скопско Дебар маало. Од силната детонација предизвикана е само материјална штета.

Бомба експлодира во двор на газда на градежна фирма

Утрински

Експлодира бомба во скопско Дебар Маало

Дневник

Бомба во Дебар маало

А1

Бомба експлодираше во скопско Дебар маало

Форум

Алсат-М Алфа Идивиди Сител Кирилица Сител МРТ Курир

16 поврзани вести »

Првите мали хидроелектрани ќе ја стабилизираат струјата

Утрински - 09.12.2010

Намалување на бројот на испади во локалната електрична мрежа и стабилизација на напонот во регионот на Струга и на Охрид е резултат што ќе го постигнат новите пет мали хидроелектрани во регионот на ...

Проработеа првите пет мали ХЕЦ

Дневник

Стружани и охриѓани ќе пијат поквалитетна вода

Вечер

Проработеа првите пет мали ХЕЦ

Канал 77

Пуштена во употреба хидроелектраната „Белица 1“

А1

Алсат-М Форум Алфа Канал5 Сител Нетпрес Курир eReporter

15 поврзани вести »