TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2010-12-06 до 2010-12-12

Училници од турско во центарот на Битола

Дневник - 10.12.2010

Додека другите деца учат во нови, компјутеризирани училишта, нашите следат настава во ќумези, револтирано реагираа родители на 60 ученици-Албанци од Основното училиште „Гоце Делчев“ во Битола, кои ...

Бојкот на настава во ОУ „Гоце Делчев“ во Битола

А1

Хроника - Наставник повторно истепа ученик

Време

Македонија - Повеќе знаење, поголема плата

Вест

Наставник воведувал ред со линијар

Утрински

Телма Алсат-М Сител Канал5 Курир Телма Телма Форум

48 поврзани вести »

Заврши првата фаза на ЕП за ракометарки

А1 - 12.12.2010

На Европското првенство за ракометарки кое се одржува во Данска и Норвешка заврши прелиминарната фаза. Максимален учинок од три победи во исто толку натпревари остварија репрезентациите на Данска, ...

Почнува втората фаза од ЕП во ракомет за жени

А1

Втора фаза од Европското првенство во ракомет за жени

Алсат-М

На ЕП во ДАнска и Норвешка почеток на 1/4 финалните средби

Алфа

Почнува главната фаза на ЕП во ракомет

Кирилица

Сител Канал5 Курир А1 А1 Идивиди Алфа Сител

51 поврзани вести »